Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:37

07:28 16:06

12:39 03:42

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr E 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
157% normy
pm 10
124% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: Koniec wiosny w zimie?

Czwartek w przeważającej części kraju będzie pochmurny i deszczowy. W kolejnych dniach czeka nas wyraźne ochłodzenie. Miejscami spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy pogodę kształtuje rozległy niż z układem frontów atmosferycznych z ośrodkiem nad Danią. Niż obejmuje swym zasięgiem obszary od północnej Skandynawii aż po Morze Śródziemne, jedynie krańce zachodnie Europy są w zasięgu wyżu Azorskiego. 

Reklama

Polska jest pod wpływem tego niżu, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego za którym z północnego zachodu stopniowo napływa chłodniejsze, polarne morskie powietrze.

Czwartek

W czwartek na przeważającym obszarze Polski wystąpi zachmurzenie duże. W północnej i zachodniej części kraju możliwe są większe przejaśnienia. 

Będzie padać. Deszcz wystąpi w centrum, na wschodzie i na południu kraju. Na północy miejscami mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. W górach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach i Karpatach wynosi 7 cm. 

Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na północy kraju do 8 kresek na Podkarpaciu i w Małopolsce. 

Dla rejonu Bieszczad i Beskidu Niskiego IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. Prognozuje się tam wystąpienie w ciągu dnia wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h.

Piątek

W piątek niebo nad całym krajem spowiją gęste chmury. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie spodziewane są opady deszczu i śniegu. W rejonie Szczecina może prószyć śnieg. 

W górach opady śniegu, w Karpatach opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 15 cm. 

Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu termometry pokażą 6 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze temperatura wyniesie od 4 do 5 kresek powyżej zera.

Sobota

W sobotę na południu kraju nastąpi ochłodzenie. W rejonie Krakowa termometry pokażą tylko 1 kreskę powyżej zera. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku i w Świętokrzyskiem 2 stopnie Celsjusza. 

Na Wybrzeżu słupki rtęci zatrzymają się na 3 kreskach. Najcieplej - 4 stopnie Celsjusza - będzie w pasie od Szczecina do Wrocławia.

Na północy, zachodzie i wschodzie kraju pochmurno, w centrum możliwe przejaśnienia. Na zachodzie spodziewane są opady deszczu. Na Podkarpaciu wystąpią opady deszczu i śniegu, a na Lubelszczyźnie spadnie śnieg. 

Niedziela

W niedzielę spodziewane jest ochłodzenie. W niemal całym kraju temperatura spadnie do jednego i zera stopni Celsjusza. Jedynie w zachodnich województwach termometry pokażą 2 stopnie powyżej zera. 

Będzie pochmurno, z przejaśnieniami na zachodzie. W rejonie Szczecina synoptycy spodziewają się opadów deszczu i śniegu, a w rejonie Gdańska lekkich opadów śniegu. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama