Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:42

5:22 19:48

11:442:40

19°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 21°C
 • Ciśnienie 1012 hPa
 • Wiatr SSE 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
35% normy
pm 10
24% normy
Jutro 19°C 10°C
Środa 22°C 8°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: Koniec wiosny w zimie?

Czwartek w przeważającej części kraju będzie pochmurny i deszczowy. W kolejnych dniach czeka nas wyraźne ochłodzenie. Miejscami spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy pogodę kształtuje rozległy niż z układem frontów atmosferycznych z ośrodkiem nad Danią. Niż obejmuje swym zasięgiem obszary od północnej Skandynawii aż po Morze Śródziemne, jedynie krańce zachodnie Europy są w zasięgu wyżu Azorskiego. 

Reklama

Polska jest pod wpływem tego niżu, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego za którym z północnego zachodu stopniowo napływa chłodniejsze, polarne morskie powietrze.

Czwartek

W czwartek na przeważającym obszarze Polski wystąpi zachmurzenie duże. W północnej i zachodniej części kraju możliwe są większe przejaśnienia. 

Będzie padać. Deszcz wystąpi w centrum, na wschodzie i na południu kraju. Na północy miejscami mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem. W górach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach i Karpatach wynosi 7 cm. 

Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na północy kraju do 8 kresek na Podkarpaciu i w Małopolsce. 

Dla rejonu Bieszczad i Beskidu Niskiego IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. Prognozuje się tam wystąpienie w ciągu dnia wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h.

Piątek

W piątek niebo nad całym krajem spowiją gęste chmury. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie spodziewane są opady deszczu i śniegu. W rejonie Szczecina może prószyć śnieg. 

W górach opady śniegu, w Karpatach opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 15 cm. 

Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu termometry pokażą 6 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze temperatura wyniesie od 4 do 5 kresek powyżej zera.

Sobota

W sobotę na południu kraju nastąpi ochłodzenie. W rejonie Krakowa termometry pokażą tylko 1 kreskę powyżej zera. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku i w Świętokrzyskiem 2 stopnie Celsjusza. 

Na Wybrzeżu słupki rtęci zatrzymają się na 3 kreskach. Najcieplej - 4 stopnie Celsjusza - będzie w pasie od Szczecina do Wrocławia.

Na północy, zachodzie i wschodzie kraju pochmurno, w centrum możliwe przejaśnienia. Na zachodzie spodziewane są opady deszczu. Na Podkarpaciu wystąpią opady deszczu i śniegu, a na Lubelszczyźnie spadnie śnieg. 

Niedziela

W niedzielę spodziewane jest ochłodzenie. W niemal całym kraju temperatura spadnie do jednego i zera stopni Celsjusza. Jedynie w zachodnich województwach termometry pokażą 2 stopnie powyżej zera. 

Będzie pochmurno, z przejaśnieniami na zachodzie. W rejonie Szczecina synoptycy spodziewają się opadów deszczu i śniegu, a w rejonie Gdańska lekkich opadów śniegu. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama