Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:10

04:55 20:28

23:29 13:23

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1008 hPa
  • Wiatr SSE 4 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
47% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Prognoza: Kapryśna pogoda. We wtorek załamanie

Najbliższe dni przyniosą dynamiczne zmiany w pogodzie. Po dość ciepłej i w przeważającej części kraju słonecznej niedzieli oraz poniedziałku, we wtorek spodziewane jest załamanie pogody. W całej Polsce będzie pochmurno i deszczowo. Niesprzyjająca aura nie utrzyma się na szczęście długo. Już w środę spodziewany jest powrót słońca.

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia znajdą się w zasięgu wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zatoce niżowej związanej z niżem znad Atlantyku, na wschodzie kraju zaznacza się wpływ wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Z południa napływa nieco cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę w całym kraju wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy miejscami mogą pojawić się słabe opady deszczu. 

Reklama

Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza w Gdańsku do 12 kresek powyżej zera na południu kraju. 

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek w Małopolsce i na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze prognozowane jest zachmurzenie duże. Miejscami, na północy i południu mogą wystąpić słabe opady deszczu. Wysoko w Sudetach możliwy deszcz ze śniegiem. 

Najcieplej będzie w rejonie Wrocławia (14 stopni Celsjusza) i na Podkarpaciu (13 stopni). Chłodno w rejonie Białegostoku, tylko 7 kresek powyżej zera. Na pozostałym obszarze kraju temperatura wyniesie od 9 do 12 stopni. 

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h.

We wtorek wystąpi jednodniowe znaczne pogorszenie pogody. W całym kraju wystąpi zachmurzenie i opady deszczu. 

Termometry pokażą od 10 stopni w rejonie Szczecina, Gdańska i Bydgoszczy, przez 13 kresek powyżej zera w centrum kraju, aż do 17 stopni Celsjusza w Krakowie.

W środę na przeważającym obszarze kraju ustanie deszcz. Przelotne opady mogą wystąpić jedynie miejscami. Na wschodzie kraju utrzyma się zachmurzenie. W centrum i na zachodzie rozpogodzenia,

Najcieplej - 11 kresek powyżej zera - będzie na Podkarpaciu. Najniższa temperatura wystąpi w rejonie Olsztyna i Białegostoku. Termometry wskażą tam 8 stopni. 


Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje