Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:16

05:34 17:51

07:19 21:24

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
90% normy
pm 10
58% normy
Jutro 18°C 7°C
Sobota 14°C 5°C

Prognoza: Groźne burze nad Polską

Burze prognozowane są dziś na terenie całego kraju. - Nadal będą groźne - mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Instytut wydał alerty drugiego stopnia dla wschodnich i centralnych części Polski.

Dla województw: podlaskiego, wschodniej części warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. W tych rejonach miejscami może spaść do 50 litrów wody na mkw., a porywy wiatru osiągną 100 km/h. Miejscami może spaść grad.

Alerty najniższego, pierwszego stopnia wydano dla województwa kujawsko-pomorskiego, zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, południowej części pomorskiego oraz województwa opolskiego. Tutaj może spaść do 40 litrów wody na mkw., a wiatr osiągnie prędkość do 80 km/h.

Reklama

IMGW ostrzega przed upałem na wschodzie i w centrum kraju. Alert drugiego stopnia obowiązuje w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Temperatura na tym obszarze może wynieść nawet 33 stopnie Celsjusza.

Rano linia burz przebiega od północnej Lubelszczyzny (Lubartów) przez Mazowsze (Tarczyn, Żyrardów, Płock). Występują na niej liczne wyładowania atmosferyczne i silne opady deszczu o natężeniu 10-15 l/mkw. na godzinę. 

Prognoza pogody na piątek 

Burze rozwijać się dziś będą na terenie całego kraju. Wraz z burzami można się spodziewać silnych opadów deszczu. W dalszym ciągu podczas zjawisk pogodowych będzie wiał silny, porywisty wiatr, który w czasie burz niewykluczone, że osiągnie w porywach prędkość nawet do 90 km/h.

Na wchodzie będzie upalnie, tam słupek termometrów osiągnie 31 stopni, a miejscami nawet 33 stopnie Celsjusza. W centrum można się spodziewać około 29 - 30 stopni. Najchłodniej będzie na zachodzie kraju, tam około 26-27 stopni. 

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama