Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:48

04:40 20:44

20:54 02:29

21°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
13% normy
Jutro 31°C 16°C
Poniedziałek 32°C 18°C

Prognoza. Głębokie niże nad Polską spowodują pogorszenie

- W piątek napłynie do Polski chłodniejsze powietrze. Odczucie zimna będzie potęgować silny wiatr - mówi synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. Pogodę pogorszą dwa, przechodzące kolejno, niże. Miejscami możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

- Temperatura wyniesie od -2 stopni C. na południu do 3 stopni C. na północnym zachodzie. Od rana spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu - przekazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. Dodała, że porywy wiatru osiągną do 85-90 km/h i miejscami będą powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne.

W ciągu dnia wiatr osłabnie, a temperatura wzrośnie. - Prognozowane są 3 stopnie Celsjusza w centrum, 5 st. na wschodzie - powiedziała synoptyk.

Wieczorem na przeważającym obszarze kraju temperatura nie powinna przekroczyć 0 stopnia Celsjusza.

Reklama

- Będzie od -5 stopni na południu do około zera na zachodzie i nad morzem, a na Podhalu możliwe jest - 11 stopni. W wielu miejscach możliwe będzie oblodzenie - prognozuje IMGW.

Seria ostrzeżeń IMGW: Silny wiatr, intensywne opady śniegu i zamiecie

W pasie od południa aż po centrum Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał liczne ostrzeżenia pogodowe. Głównie dotyczą one silnego wiatru. W południowych regionach - pomarańczowe punkty na mapie IMGW - spodziewane są: silny wiatr, intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne. 

Prędkość wiatru miejscami będzie osiągać 90 km/h. Wydane alerty obowiązują do godzin wieczornych.

Prognoza na sobotę: Kolejne załamanie pogody 

W sobotę kolejne załamanie pogody sprowadzi nam następny głęboki niż Nadia z systemem frontów, którego ośrodek znajdzie się nad Skandynawią. W nocy z soboty na niedzielę w Karpatach porywy wiatru mogą osiągnąć 100 km/h, a w Sudetach nawet 140 km/h.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy