Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:35

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NW 17 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
27% normy
pm 10
19% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

Prognoza: Czeka nas spore ochłodzenie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z układami frontów. Polska dostaje się pod wpływ zatoki niżowej związanej z niżem z ośrodkiem w rejonie Islandii. W przeważającej części kraju dominować będą opady deszczu i temperatury w granicach kilku stopni powyżej zera.

W poniedziałek zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st. Celsjusza na wschodzie do 10 st. Celsjusza na krańcach zachodnich. Wiatr zachodni, skręcający na południowo-zachodni: umiarkowany, po południu od zachodu wzmagający się do dość silnego. 

We wtorek Polacy mogą liczyć na temperatury w wysokości 10 i powyżej 10 stopni. Jedynie na północy kraju termometry wskażą 7-9 stopni Celsjusza. Zachmurzenie duże lub umiarkowane, miejscami częściowe przejaśnienia. Opady deszczu niemalże w całym kraju, jedynie na krańcach południowych bez opadów. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h.

Reklama

W środę spore ochłodzenie, jednak mniejsze zachmurzenie, z częściowymi przejaśnieniami. Najzimniej na północy (5 stopni Celsjusza), najcieplej w Małopolsce (9 stopni). W przeważającej części kraju opady deszczu. Bez opadów na zachodzie, w centrum i na krańcu północno-wschodnim. 

W czwartek pogoda jeszcze bardziej się pogorszy. Na zachodzie kraju bez przejaśnień, w całym kraju przelotne opady deszczu. Najwyższe temperatury na wschodzie (6 stopnie), najniższe na krańcu północno-wschodnim (3 stopnie). 

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama