Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:27

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Prognoza: Chmury i śnieg lub słońce i wysokie temperatury

Zimowe kurtki przydadzą się mieszkańcom zachodniej części Polski – mówi rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Nocą mogą wystąpić przymrozki. Zupełnie inaczej pogoda będzie kształtować się na wschodzie kraju.

Już dziś na zachodzie będziemy obserwowali coraz większe zachmurzenie oraz postępujące opady deszczu, a następnie deszczu ze śniegiem. Natomiast w późniejszych godzinach popołudniowych należy się spodziewać śniegu. Będzie on padał głównie na południu. W Sudetach może dopadać dzisiaj do 8 centymetrów.

Temperatura maksymalna na zachodzie, gdzie znajduje się strefa frontu, będzie od 7 stopni Celsjusza. Nad samym morzem i miejscami na Dolnym Śląsku - tylko 5 stopni.

Natomiast na wschodzie, gdzie jaszcze będziemy pod wpływem ciepłego powietrza, termometry wskażą od 12 do 18 stopni, miejscami nawet 19 st. W rejonach podgórskich Karpat, ciut chłodniej - do około 10 stopni C. Jednak cały czas sporo słońca.

Reklama

Dużo rozpogodzeń czeka nas również w centrum. W Warszawie bez opadów i około 14 stopni.

W górach silny wiatr. W Sudetach zawieje śnieżne

- Uwaga, w górach cały czas będzie wiał silny wiatr, w porywach do 90 km/h. W Sudetach spowoduje zawieje śnieżne - wskazuje synoptyk.

Nocą nastąpi znaczne ochłodzenie. Na zachodzie temperatura spadnie zdecydowanie poniżej 0. Utrzyma się w granicach od -1 do -2 stopni. - Synoptycy mogą wydać ostrzeżenia przed przymrozkiem - dodaje Walijewski.

Najchłodniej może być w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, a nawet w części Wielkopolski. Pozostała część kraju z wartościami dodatnimi.

Najcieplej wciąż na wschodzie - około 8 stopni. W centrum od 5 do 7 stopni.

W obszarach podgórskich, jak zwykle chłodno. Tam od -1 do -3 stopni.

W nocy należy się spodziewać opadów deszczu przechodzących w deszcz ze śniegiem, a ostatecznie śniegu. Na wschodzie od Podlasia, przez Lubelszczyznę i Podkarpacie będzie padał deszcz. W strefie od Olsztyna, Gdańska, poprzez Ostrołękę i Toruń, Kozienice i Kalisz aż po Katowice i Opole będziemy mieli opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Opady śniegu w Sudetach i Karpatach będą dosyć intensywne. Tam spadnie od 5 cm w Sudetach, do 10 - 15 cm w Beskidzie Sądeckim i Żywieckim oraz w Tatrach.


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy