Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:55

04:50 20:14

04:27 17:40

7°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 6°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SE 13 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
120% normy
pm 10
97% normy
Jutro 23°C 13°C
Wtorek 25°C 12°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Prognoza: Chmury i śnieg lub słońce i wysokie temperatury

Zimowe kurtki przydadzą się mieszkańcom zachodniej części Polski – mówi rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Nocą mogą wystąpić przymrozki. Zupełnie inaczej pogoda będzie kształtować się na wschodzie kraju.

Reklama

Już dziś na zachodzie będziemy obserwowali coraz większe zachmurzenie oraz postępujące opady deszczu, a następnie deszczu ze śniegiem. Natomiast w późniejszych godzinach popołudniowych należy się spodziewać śniegu. Będzie on padał głównie na południu. W Sudetach może dopadać dzisiaj do 8 centymetrów.

Reklama

Temperatura maksymalna na zachodzie, gdzie znajduje się strefa frontu, będzie od 7 stopni Celsjusza. Nad samym morzem i miejscami na Dolnym Śląsku - tylko 5 stopni.

Natomiast na wschodzie, gdzie jaszcze będziemy pod wpływem ciepłego powietrza, termometry wskażą od 12 do 18 stopni, miejscami nawet 19 st. W rejonach podgórskich Karpat, ciut chłodniej - do około 10 stopni C. Jednak cały czas sporo słońca.

Dużo rozpogodzeń czeka nas również w centrum. W Warszawie bez opadów i około 14 stopni.

W górach silny wiatr. W Sudetach zawieje śnieżne

- Uwaga, w górach cały czas będzie wiał silny wiatr, w porywach do 90 km/h. W Sudetach spowoduje zawieje śnieżne - wskazuje synoptyk.

Nocą nastąpi znaczne ochłodzenie. Na zachodzie temperatura spadnie zdecydowanie poniżej 0. Utrzyma się w granicach od -1 do -2 stopni. - Synoptycy mogą wydać ostrzeżenia przed przymrozkiem - dodaje Walijewski.

Najchłodniej może być w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, a nawet w części Wielkopolski. Pozostała część kraju z wartościami dodatnimi.

Najcieplej wciąż na wschodzie - około 8 stopni. W centrum od 5 do 7 stopni.

W obszarach podgórskich, jak zwykle chłodno. Tam od -1 do -3 stopni.

W nocy należy się spodziewać opadów deszczu przechodzących w deszcz ze śniegiem, a ostatecznie śniegu. Na wschodzie od Podlasia, przez Lubelszczyznę i Podkarpacie będzie padał deszcz. W strefie od Olsztyna, Gdańska, poprzez Ostrołękę i Toruń, Kozienice i Kalisz aż po Katowice i Opole będziemy mieli opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Opady śniegu w Sudetach i Karpatach będą dosyć intensywne. Tam spadnie od 5 cm w Sudetach, do 10 - 15 cm w Beskidzie Sądeckim i Żywieckim oraz w Tatrach.


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama