Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:28

04:57 20:27

23:47 14:34

17°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
21% normy
Jutro 22°C 13°C
Wtorek 23°C 14°C

Prognoza: Bardzo wysokie temperatury i burze z gradem

Aż do 30 stopni Celsjusza i gwałtowne burze - to prognoza na czwartek, 3 maja. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.

W czwartek termometry wskażą od 22 stopni Celsjusza (pomorskie i wielkopolskie) do 30 na południu Polski i w województwie mazowieckim. Nie obejdzie się jednak bez burz. Jedynie na wschodnim krańcu kraju spokojne i pogodne niebo.

IMGW wydał ostrzeżenie dla siedmiu województw w związku z prognozowanymi burzami, którym może towarzyszyć grad i wiatr osiągający w porywach 100 km/h. Na Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem oraz na Pomorzu obowiązuje 2. stopień zagrożenia.

Alerty ostrzegawcze 1. stopnia dotyczą województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Reklama

Ponadto burze prognozowane są w pięciu innych województwach: podlaskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Jak podaje IMGW, jeżeli sytuacja pogodowa rozwinie się w przewidywanym wcześniej kierunku, zostanie wydane ostrzeżenie.

IMGW zaleca dużą ostrożność i apeluje o przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze, a także dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

W piątek burzowa aura przeniesie się na wschód Polski. Spadną także temperatury - od 14 stopni na Pomorzu do 28 na Podkarpaciu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama