Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:20

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 30 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
18% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Pożegnanie z latem? Oto najnowsza prognoza pogody

Co prawda lato się jeszcze nie skończyło, jednak na upały - przynajmniej na razie - nie mamy co liczyć... Szykujmy raczej ciepłe swetry, parasolki i kalosze!

Polska północna znajduje się na skraju niżu znad Szwecji, a południowa - w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływa do nas chłodne powietrze polarno-morskie.

W przeważającej części kraju termometry pokażą dziś od 20 do 22 stopni Celsujsza. Chłodniej będzie jednak w Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Gdańsku i Zielonej Górze - od 18 do 19 st. Najcieplej za to w Rzeszowie - 23 st.

Przez chmury nieśmiało będzie przebijać się słońce. Na Podkarpaciu po południu mogą pojawić się burze, a w Zachodniopomorskiem spodziewać możemy się opadów.

Reklama

Na wybrzeżu wiat będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, a na pozostałym obszarze kraju wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

A w czwartek i piątek...

Jutro niestety chłodniej. W Małopolsce, na Śląsku, Podkarpaciu, a także na Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie, Mazowszu i południu Podlasia będzie pochmurno i burzowo, a  termometry pokażą od 15 do 17 st. Celsjusza. 

Nieco cieplej będzie na pozostałych obszarze kraju - w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Bydgoszczy nawet do 20 stopni, w północno-zachodniej Polsce pojawią się jednak opady deszczu. 

W piątek cieplej - na terenie całego kraju od 20 do 22 stopni. Najcieplej we Wrocławiu, gdzie termometry pokażą 23 stopnie. Co prawda będzie pochmurno, ale na szczęście - jeśli sprawdzą się przewidywania synoptyków - bez deszczu.

Jaka będzie pogoda w weekend? O tym będziemy informować was jutro!

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy