Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:43

04:36 20:48

17:48 00:46

23°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 21°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr WSW 9 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
9% normy
pm 10
5% normy
Jutro 28°C 16°C
Piątek 28°C 15°C

Powrót zimy. IMGW ostrzega przed opadami śniegu i oblodzeniem na drogach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na wschodzie i południu Polski. Również w tych częściach kraju, ze względu na oblodzenie dróg, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Na Pomorzu Zachodnim silny wiatr, sięgający w porywach nawet do 80 km/h.

Zgodnie z przysłowiem "kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata", zima nie daje o sobie zapomnieć mimo, że kalendarzowa wiosna rozpoczęła się kilka dni temu. W związku z intensywnymi opadami śniegu, IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Na śnieg powinni uważać mieszkańcy: woj. podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. 

Miejscami może spaść od 5 do 15 cm śniegu.

Alert obowiązuje do sobotnich godzin porannych.

Reklama

Pogoda: Oblodzenia na drogach

Synoptycy Instytutu ostrzegają kierowców z województw: podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego przed oblodzeniem na drogach.

Tam prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i mokrego śniegu. Termometry wskażą od 0 do -4 stopni Celsjusza. 

Alert obowiązuje do godz. 9 rano w sobotę. 

Pogoda: Nie tylko śnieg, ale również wiatr

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem w północnej części woj. zachodniopomorskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą powiatów: polickiego, Świnoujścia, kamieńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego i sławieńskiego. Alert obowiązuje do godz. 5 w sobotę. 

Prognozuje się, że wiatr będzie osiągał od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego wschodu.

Alert pierwszego stopnia jest wydawany, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | opady | kwiecień | oblodzenie | silny wiatr
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy