Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:53

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 9 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
24% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Potężne nawałnice nad Małopolską. "Jadowniki po prostu zrównało z ziemią"

Strażacy walczą ze skutkami nawałnic, które przeszły nad Mazowszem, a nocą trwały także nad Małopolską. Na południu kraju szczególnie ucierpiały Rzezawa niedaleko Bochni, gdzie część mieszkańców nie ma prądu oraz Jadowniki w powiecie brzeskim. - Można powiedzieć, że Jadowniki po prostu zrównało z ziemią - mówią strażacy.

W Rzezawie wały przerwała niewielka rzeczka Grabka i część mieszkańców nie ma prądu. Najgorsza sytuacja panuje jednak teraz w Jadownikach, gdzie ze skutkami nawałnicy walczą strażacy z Brzeska.

- To, co widzę, to przerasta moje najśmielsze oczekiwania. Po prostu zrównało z ziemią Jadowniki, można tak powiedzieć. Dwie, trzy ulice, które znajdują się przy potoku Grodna - powiedział RMF FM rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku Piotr Słowiak.

Strażacy wypompowują tam wodę z budynków i znajdujących się przy nich terenów. - Nie ma możliwości, aby ta woda samodzielnie wydostała się z zagłębień w terenie - zauważył rzecznik. Zniszczeniu uległy ogromne ilości terenów przy tych budynkach, ogrodzenia. W pewnych miejscach została zniszczona infrastruktura, a w Jadownikach przerwało gazociąg - dodał.

Reklama

Służby będą dzisiaj pracować na miejscu prawdopodobnie nawet do popołudnia.

Po gwałtownych ulewach ucierpiały także inne okoliczne miejscowości, m.in. Jasień, Mokrzyska i Okocim.

Nawałnice nie oszczędziły Mazowsza

Burze przeszły nie tylko nad Małopolską, ale i Mazowszem. Tam tylko do wieczora strażacy interweniowali 250 razy. Najwięcej pracy mieli w powiecie żyrardowskim oraz w Sochaczewie, Grodzisku i Ciechanowie. Doszło tam do lokalnych podtopień, połamane zostały także drzewa.  - Jest poruszony cały powiat. Mam nadzieję, że to się powoli skończy, bo sił już powoli brakuje - mówił dziennikarzowi radia RM FM naczelnik Ochotniczej Staży Pożarnej w Żyrardowie Paweł Banaszkiewicz.

W Mariance niedaleko Mińska Mazowieckiego ucierpiały dwie osoby. Byli to pasażerowie samochodu, na które spadło drzewo. Z urazami kręgosłupa trafili do szpitala.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu

CZYTAJ WIĘCEJ NA RMF24.PL

Informacja własna

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy