Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:35

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
75% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Porywisty wiatr i deszcz. Pogoda na czwartek, 4 listopada

Czwartek będzie pochmurny, a w całym kraju możliwe są porywiste wiatry, miejscami dochodzące do 70-75 km/h - wynika z informacji przekazanych przez Jakuba Gawrona - synoptyka z IMGW-PIB. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8 do 15 stopni Celsjusza.

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, w czwartek północno-zachodnia część Polski będzie znajdowała się pod wpływem deszczowego niżu. 

W całym kraju będzie wiać

W całym kraju możliwe są porywiste wiatry, miejscami dochodzące do 70-75 km/h.

- W czwartek nad Polską dominować będzie duże zachmurzenie. Najwięcej deszczu spadnie na zachodzie i północnym zachodzie oraz na krańcach południowych kraju. Na Pomorzu, północnej części Wielkopolski i północy Ziemi Lubuskiej sumarycznie może spaść do 20-25 mm deszczu. Nieco mniejsze, bo do 15 mm deszczu, spodziewane są opady na krańcach południowych. Przed zachodem słońca temperatura maksymalna wyniesie od 8-10 stopni Celsjusza na północy, do 15 stopni na południu kraju - powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

W ciągu dnia na terenie całego kraju zapowiadany jest wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty. W centralnej Polsce może osiągnąć do 65 km/h. Na terenach podgórskich Sudetów do 75 km/h. W wysokich partiach gór będzie wiało z prędkością 100-110 km/h.

Reklama

W nocy pochmurnoW nocy na południowym wschodzie pojawią się większe przejaśnienia, ale na północy i zachodzie Polski nadal przeważać będzie pochmurne niebo. Na północnym zachodzie wciąż intensywne opady deszczu dochodzące do 15-20 litrów na metr kwadratowy. 

Prognozowana jest temperatura minimalna od 1 stopnia na terenie podgórskim Karpat, 3 stopni na południu, do 9 stopni nad morzem. 

Na przeważającym obszarze kraju zacznie wiać silny wiatr. W centralnej Polsce i na północy będzie osiągał do 70 km/h, a nad samym morzem do 75 km/h.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy