Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:56

4:31 20:36

1:202:24

23°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 22°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr NNE 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
21% normy
Jutro 24°C 13°C
Piątek 23°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Porywiste wiatry. Synoptycy ostrzegają

Do końca dnia lokalne przejaśnienia i rozpogodzenia tylko na Pomorzu, Wybrzeżu i zachodniej części Mazur. W innych regionach kraju przeważa duże zachmurzenie. Choć już nie tak mocno, to wciąż wieje. Jak zaznacza synoptyk IMGW Anna Nemec wiatr jest umiarkowany, a chwilami dość silny.

Porywy wiatru wynoszą od 40 do 50 kilometrów na godzinę. Trochę silniej do 60 kilometrów na godzinę wieje nad samym morzem w zachodniej części Wybrzeża. Dużo silniejszy wiatr w górach.

Reklama

Na południu kraju niebo szczelnie przykryte chmurami. Tam też do końca dnia sporo opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Padać może także w województwach centralnych Polski. Temperatura maksymalna od 3-4 stopni na południowym wschodzie do 5-6 nad samym morzem. Najcieplej na Półwyspie Helskim. Ale to - jak zaznacza synoptyk - wpływ ciepłego Bałtyku, który ogrzewa Wybrzeże.

Ta temperatura z każdą godziną będzie się obniżać. W nocy na północy Polski nie powinno już padać. Natomiast na wschodzie i południu kraju padać będzie śnieg. W górach może zrobić się biało. Termometry pokażą w nocy około zera stopni. Cieplej na krańcach północnych. Natomiast od Górnego Śląska po Podkarpacie lekki mróz - około jednego stopnia. I tam na drogach może pojawić się oblodzenie.

Na zachodzie Polski mogą się jeszcze pojawić niewielkie porywy wiatru.

Dowiedz się więcej na temat: Porywiste wiatry

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy