Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:34

05:00 20:23

00:38 16:53

18°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 11 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
33% normy
Jutro 20°C 14°C
Czwartek 22°C 16°C

Porywiste wiatry. Synoptycy ostrzegają

Do końca dnia lokalne przejaśnienia i rozpogodzenia tylko na Pomorzu, Wybrzeżu i zachodniej części Mazur. W innych regionach kraju przeważa duże zachmurzenie. Choć już nie tak mocno, to wciąż wieje. Jak zaznacza synoptyk IMGW Anna Nemec wiatr jest umiarkowany, a chwilami dość silny.

Porywy wiatru wynoszą od 40 do 50 kilometrów na godzinę. Trochę silniej do 60 kilometrów na godzinę wieje nad samym morzem w zachodniej części Wybrzeża. Dużo silniejszy wiatr w górach.

Na południu kraju niebo szczelnie przykryte chmurami. Tam też do końca dnia sporo opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Padać może także w województwach centralnych Polski. Temperatura maksymalna od 3-4 stopni na południowym wschodzie do 5-6 nad samym morzem. Najcieplej na Półwyspie Helskim. Ale to - jak zaznacza synoptyk - wpływ ciepłego Bałtyku, który ogrzewa Wybrzeże.

Reklama

Ta temperatura z każdą godziną będzie się obniżać. W nocy na północy Polski nie powinno już padać. Natomiast na wschodzie i południu kraju padać będzie śnieg. W górach może zrobić się biało. Termometry pokażą w nocy około zera stopni. Cieplej na krańcach północnych. Natomiast od Górnego Śląska po Podkarpacie lekki mróz - około jednego stopnia. I tam na drogach może pojawić się oblodzenie.

Na zachodzie Polski mogą się jeszcze pojawić niewielkie porywy wiatru.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Porywiste wiatry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy