Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:11

06:19 18:39

18:59 05:07

8°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NNW 17 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
26% normy
pm 10
18% normy
Jutro 14°C 7°C
Środa 14°C 5°C

​Portugalia: Zniszczenia po ulewnych deszczach i przejściu tornada

Padające od piątku ulewne deszcze spowodowały podtopienia i osunięcia ziemi w kilku miejscowościach w środkowej i północnej Portugalii. Największe zniszczenia są w mieście Parede, przez które w sobotę przeszło tornado. Dotychczas nie ma ofiar śmiertelnych.

Jak poinformował komendant straży pożarnej w Parede Pedro Alves, żywioł zniszczył co najmniej 60 domów mieszkalnych, dwa zakłady przemysłowe, kościół i kilkadziesiąt samochodów.

Szacuje się, że na skutek fatalnej pogody w północnej Portugalii ewakuowano kilkaset osób. Część z nich to mieszkańcy miasta Agueda, którego centrum niemal całkowicie znalazło się pod wodą. Silne wiatry uszkodziły też budynki oraz połamały wiele drzew w miastach Trofa i Barcelos.

W atlantyckich portach Ovar i Espinho doszło do podtopienia domów, po tym jak fale oceanu wdarły się na ulice obu miast. W Coimbrze zanotowano osunięcia ziemi - zniszczeniu uległ budynek mieszkalny, zakład produkcyjny oraz cztery pojazdy.

Reklama

Według meteorologów intensywne opady deszczu oraz silny wiatr mogą utrzymać się w środkowej i północnej części Portugalii do wtorku.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Portugalia | Agueda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama