Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:11

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
75% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Pomorze Zachodnie: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i sztormem

​Silny wiatr, w porywach sięgający 95 km/h, spodziewany jest na Pomorzu Zachodnim - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. W całym województwie zachodniopomorskim wprowadzono drugi stopień zagrożenia w trzystopniowej skali.

Mocno wiać zacznie dziś w nocy i taka pogoda utrzyma się do porannych godzin w środę. Wiatr osiągnie średnią prędkość od 35 do 50 km/h. Obowiązuje również ostrzeżenie przed sztormem, który może osiągnąć w porywach do 8 w skali Beauforta. 

Władze apelują do mieszkańców, by zabezpieczyli drzwi i okna balkonowe przed samoczynnym otwarciem. Należy również zabrać wszelkie przedmioty, które mogą być strącone przez wiatr. 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zaleca też, aby kierowcy nie parkowali samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi czy wysokimi kominami. W przypadku awarii sieci energetycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej należy zwrócić się do odpowiednich służb, a nie podejmować naprawy samodzielnie. 

Reklama

Jednostki pływające po zachodniopomorskich akwenach muszą jak najszybciej zawinąć do najbliższych przystani lub przybić do brzegu i zacumować. Ze względu na zachodni i południowo-zachodni kierunek wiatru nie ma zagrożenia cofką. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: pomorze zachodnie | sztorm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy