Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:14

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SE 11 km/h
45
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
107% normy
pm 10
83% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Pomorskie: Stabilizuje się sytuacja w związku z pogodą

Powoli stabilizuje się sytuacja na terenie woj. pomorskiego w związku z załamaniem pogody - informuje w sobotę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Nadal prądu pozbawionych jest ponad 37 tys. odbiorców. Ze względu na padający od piątku śnieg trudne są warunki na drogach.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK)w Gdańsku, Waldemar Świąder poinformował, że w sobotę rano jest znacznie lepiej niż w piątek wieczorem. Podał, że o 5.30 w oddziale spółki Energa-Operator SA w Gdańsku bez prądu było 17,1 tys. odbiorców a na terenie słupskiego oddziału - ok. 20 tysięcy odbiorców było pozbawionych zasilania. Około północy na terenie tych oddziałów bez prądu było ponad 80 tys. odbiorców. Dodał, że sytuację poprawiło usunięcie rozległych awarii w Miastku i w Bytowie. Nadal rozległe awarie występują w powiatach: Kartuzy, Starogard Gdański, Tczew, Wejherowo, Bytów, Człuchów, Lębork i Słupsk.

Reklama

20 pługopiaskarek i solarek

Dyżurna Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, Magdalena Krzemińska podała, że nadal na drogach krajowych w województwie są trudne warunki jazdy. Wieje silny wiatr i od piątku pada śnieg. - Miejscami śnieg może zawiewać na drogi, które pokryte są błotem pośniegowym i zajeżdżonym śniegiem - dodała. Według Krzemińskiej wszystkie drogi krajowe i drogi ekspresowe w województwie są przejezdne. Pracuje na nich ok. 20 pługopiaskarek i solarek.

Jeszcze trudniejsza sytuacja występuje na drogach wojewódzkich, zwłaszcza na Kaszubach, w strefie nadmorskiej i na Kociewiu. Bywają odcinki nieprzejezdne z powodu zalegających dużych zasp śniegu lub są blokowane przez TIR-y, które mają kłopoty z pokonaniem wzniesień.

W sobotę rano pracę wznowił Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. W piątek pogoda niemalże sparaliżowała pracę lotniska. Dyżurny portu, Damian Borzyszkowski poinformował PAP, że w sobotę rano warunki pogodowe pozwalają na ruch samolotów bez zakłóceń. Do 7.30 z lotniska wystartowały 4 maszyny, dwie do Warszawy oraz do Bergen i Torp w Norwegii. Wylądował samolot z Londynu-Luton. Nie odleciał tylko samolot do Monachium, który z powodu złej pogody został w piątek odwołany.

Awaryjne lądowanie

W piątek wieczorem na gdańskim lotnisku awaryjnie lądował samolot linii Air Berlin, który chwilę wcześniej wystartował z Gdańska do Berlina. Pilot zgłosił problemy z silnikiem i nadał sygnał "mayday". Na pokładzie było 56 pasażerów; nikomu nic się nie stało.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku, st. kpt. Rajmund Darga poinformował, że od środy wieczorem, kiedy w Pomorskiem pogorszyła się pogoda, w związku z warunkami atmosferycznymi strażacy interweniowali 732 razy. W sumie mieli w tym czasie 947 wyjazdów do zdarzeń. Najtrudniejsza sytuacja było w piątek; najwięcej interwencji związanych z aurą było w powiecie kartuskim.

W sobotę rano pomorskiej Straży Pożarnej nie zgłoszono poważniejszych zdarzeń zw. z pogodą. Strażacy interweniowali w przypadku dwóch samochodów, które wpadły do rowu.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku poinformowało, że na sobotę synoptycy zapowiadają słabnący wiatr, ma wiać z prędkością 35-40 km/h a w porywach do 75 km/h zwłaszcza w strefie przybrzeżnej. Ma padać śnieg.

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy