Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:53

07:04 17:37

17:07 02:53

7°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1019 hPa
  • Wiatr SW 6 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
117% normy
pm 10
94% normy
Jutro 12°C 6°C
Wtorek 12°C 9°C

Polska złota jesień przynajmniej przez tydzień

Złota polska jesień utrzyma się jeszcze przez tydzień. Jesiennego ochłodzenia możemy się spodziewać dopiero w przyszły piątek. Do tego czasu w większości regionów będzie słonecznie, chociaż okresowo pojawiać się mogą opady deszczu.

Klimatolog Michał Kowalewski z IMGW podkreśla, że taka pogoda jest typowa dla pory nazywanej złotą jesienią.  - W Polsce na ogół przypada ona na wrzesień, ale nasz klimat się zmienia  - uważa ekspert. - Teraz mamy wiele cech charakterystycznych dla klimatu oceanicznego takiego jak w Wielkiej Brytanii. To tam złota jesień pojawia się właśnie w październiku - wyjaśnia.

Za sprawą przedłużającej się polskiej złotej jesieni wiele osób czuje się jak w lecie. Chodzimy w szortach i koszulkach z krótkimi rękawkami, jemy lody i opalamy się. Pytani o pogodę warszawiacy mówią, że życzyliby sobie takiej aury do końca października. Tłumaczą, że słoneczne dni dobrze nastrajają i pozwalają spędzać więcej czasu poza domem - na spacerach, rowerowych przejażdżkach czy grze w piłkę. Jedynie grzybiarze narzekają na brak deszczu i - co za tym idzie - brak grzybów w lesie...

Reklama


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy