Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:08

04:32 20:51

13:55 23:46

18°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 19°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
28% normy
pm 10
16% normy
Jutro 30°C 18°C
Wtorek 33°C 19°C

Polska pomiędzy wyżem znad Niemiec i niżem znad Rosji. Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę Polska będzie w strefie pomiędzy wyżem znad Niemiec i niżem znad Rosji. Za sprawą mas powietrza polarno-morskiego będzie chłodniej, a lokalnie możliwe są przelotne deszcze - poinformował Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB.

Jak przekazał Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, po burzach i silnych wiatrach, jakie przeszły nad Polską w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin, w niedzielę pogoda będzie już stabilna.

Opady głównie na wschodzie kraju

- W ciągu dnia nad południowo-zachodnią częścią kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Na północnym wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu możliwe w całym kraju, jednak największą możliwość deszczu prognozujemy we wschodniej części Polski - wskazał.

Reklama

- Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. Jedynie na południu i nad morzem może osiągać do 55-60 km/h. W porównaniu do piątku czy czwartku będzie już chłodniej. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 12 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 19 stopni na południowym zachodzie - powiedział Jakub Gawron.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i możliwe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pogodnie. W zachodniej części Polski nad ranem pojawią się krótkotrwałe mgły z widzialnością do 300 metrów. Temperatura minimalna od 2 stopni na Pomorzu i Kujawach do 9 na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy