Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:39

07:28 15:24

21:04 12:39

9°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr SE 22 km/h
58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
152% normy
pm 10
117% normy
Jutro 8°C 0°C
Poniedziałek 3°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Połowa Bułgarii zablokowana przez śnieg

Połowa Bułgarii znalazła się pod śniegiem. W 848 miejscowościach na południu i południowym wschodzie brakuje prądu, wiele z nich jest odciętych od świata. Brakuje wody i chleba, wystąpiły zakłócenia w transporcie, zamknięto wiele szkół.

Szkoły zamknięto w poniedziałek w górskich obwodach Smolan i Kyrdżali na południowym wschodzie. Większość dróg drugiej i trzeciej kategorii jest nieprzejezdna. Oprócz grubej, półtorametrowej pokrywy śniegu, transport utrudniają drzewa, które łamią się pod ciężarem mokrego śniegu.

Reklama

Opady śniegu są również główną przyczyną braku prądu. Wiele słupów energetycznych zostało połamanych, a przewody są zerwane. Ekipy firmy energetycznej CEZ Bułgaria nie mogą dotrzeć do miejsc awarii w górach.

W rejonie Kyrdżali, Smolanu, Haskowa, Welingradu i Gyłybowa ogłoszono stan klęski żywiołowej. Najtrudniejsza jest sytuacja w szpitalach, działalność pogotowia jest utrudniona dodatkowo przez problemy z transportem.

Opady śniegu stopniowo przechodzą w opady deszczu, co grozi powodziami. Niebezpiecznie podnosi się poziom dwóch największych zbiorników retencyjnych w obwodzie Kyrdżali i rzek Arda oraz Marica. Miesiąc temu wystąpiły one z brzegów i doszło do poważnych powodzi.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne