Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:23

07:04 16:35

20:30 09:26

-1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
64% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C -1°C

Pogodowy rollercoaster. Ulewy i gwałtowny wiatr do 100 km/h. Pogodę zdominują dziś zagrożenia

Cyklon Axel jest już nad Polską. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia dla północnych regionów kraju. Pogoda będzie pogarszała się z godziny na godzinę, do porywistych podmuchów wiatru niebawem dołączą burze z gwałtownymi opadami. Pierwszy poziom alarmu hydrologicznego rozciąga się wzdłuż całego wybrzeża. Ostrzeżenia meteo obowiązują na większości terytorium Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla większości powiatów. Zawirowania pogodowe nie ustają. Po rekordowo ciepłym i wietrznym okresie noworocznym kolejne dni stycznia 2023 przyniosą ze sobą równie nieprzewidywalną i groźną aurę.

Cyklon Axel nad Polską, na północy już jest niebezpiecznie

Cyklon Axel znad Morza Północnego pojawił się już nad Polską. Pod jego wpływem znalazły się północno-zachodnie i północne regiony naszego kraju. W ciągu nocy cyklon przemieszczał się w kierunku centrum. Kolejne masywy frontu napłyną dziś do nas z Zachodu. Na ten moment obowiązują ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla województw:

Reklama

  • pomorskiego, w powiatach człuchowskim, bytowskim, słupskim, Słupsk;
  • zachodniopomorskiego, w powiatach: sławieńskim, koszalińskim, Koszalin - miasto, szczecineckim, drawskim, wałeckim, choszczeńskim.

Temperatura jednak nie będzie zimowa. W czwartek będzie znacznie powyżej zera, a według synoptyków miejscami temperatura podskoczy do 11 stopni powyżej zera

Co przyniesie czwartek w pogodzie? Szczególnie niebezpiecznie w Sudetach

Dziś w ciągu dnia cyklon Axel będzie przesuwał się północnymi rubieżami w kierunku Białorusi i Rosji. Jednak niż rozpościerający się nad Polską w dalszym ciągu będzie przyczyną miejscami intensywnych opadów. Na terenach nizinnych podmuchy wiatru będą dochodziły do 60-90 km/h.

Najbardziej niebezpiecznie będzie jednak wysoko w górach, zwłaszcza w Sudetach. Tutaj oprócz intensywnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu synoptycy prognozują porywy wiatru nawet powyżej 100 km/h.

Jaka temperatura nas czeka?

Ze względu na silny wiatr i opady temperatura odczuwalna będzie różniła się diametralnie od wskazań termometrów. Ich odczyty wskażą od 6 do 11 stopni. Najzimniej będzie w okolicach Suwałk, Olsztyna i wzdłuż wschodniego wybrzeża - w tych regionach temperatura nie przekroczy 8 stopni.

Najcieplej będzie na południu. Zarówno we Wrocławiu, jak i w Rzeszowie słupki rtęci zatrzymają się w okolicach 11 kresek. W Warszawie, Lublinie i Białymstoku synoptycy prognozują 9 stopni, o jeden mniej niż prognozy dla Krakowa i aglomeracji śląskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Rekordowo wysokie temperatury w styczniu. Narciarze mają czego się bać

Bez względu na temperaturę pogoda w czwartek będzie kapryśna i niebezpieczna. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, dla własnego komfortu warto zostać w domu. Jeżeli będziesz musiał opuścić swoje 4 ściany, przed ewentualnym wyjściem sprawdzić prognozę pogody na najbliższe godziny.

CZYTAJ TAKŻE:

Czeka nas powrót zimy. Będzie nawet 15 cm śniegu                       

Zmiany klimatu. Z czym będziemy musieli się zmierzyć w 2023 roku?                       

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognozy pogody | Pogoda Interia | IMGW | alerty IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy