Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:26

07:31 16:03

12:01 01:23

1°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
130
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo zła
pm 2.5
702% normy
pm 10
542% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 5°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogodowe anomalie na świecie

Rekordowe mrozy zbliżające się do Chin, wyjątkowe noworoczne upały w Australii czy amerykańska walka z powodziami - to pogodowe anomalie, które nękają różne regiony świata.

Chiny przeżywają obecnie najchłodniejszą zimę od 20 lat. W Pekinie, w którym do tej pory notowano temperatury w okolicy zera, ma się ochłodzić do minus 16 stopni. Na północy kraju temperatura spadła już 20 stopni poniżej zera.

Reklama

Mrozy doskwierają także w Indiach. Panujące od kilku tygodni chłody spowodowały już śmierć ponad 80 osób. W stanie Uttar Pradesz temperatura spadła do minus 5 stopni, a uczucie zimna dodatkowo potęguje silny wiatr. W stanie Dżammu i Kaszmir we znaki dały się opady śniegu, które spowodowały przerwy w dostawach prądu i zablokowały wiele dróg.

W Australii z kolei Nowy Rok przyniósł największe od ponad 60 lat upały - słupek rtęci podniósł się do 45 stopni. To zła wiadomość dla tamtejszych strażaków, którzy walczą z pożarami buszów w okolicach Sydney.

Amerykańska Północna Kalifornia zmaga się natomiast z powodziami. Nie zdołano jeszcze uporać się ze zniszczeniami po przejściu pierwszej fali powodziowej, a mieszkańcy znów walczą ze skutkami potężnych ulew. Podtopione są setki domów, woda zalała wiele dróg.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy