Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:40

07:24 15:26

17:51 10:24

-4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -11°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr SE 20 km/h
58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
152% normy
pm 10
123% normy
Jutro 1°C 0°C
Piątek 6°C 4°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda zwariowała? Temperatury znów skoczą w górę

Po wczorajszych opadach śniegu czekają nas... wiosenne temperatury! W najbliższych dniach słupki rtęci podskoczą i miejscami pokażą nawet 13 stopni na plusie. Poniżej prezentujemy prognozę na nadchodzący weekend.

W środę (29 stycznia) chwilowy atak zimy odczuli mieszkańcy m.in. Warszawy i Łodzi, a także Pomorza i Podkarpacia. Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia w komunikacji miejskiej. Na Pomorzu opady śniegu spowodowały zerwanie linii energetycznych. Bez dostaw prądu było ponad 18 tys. odbiorców.

Reklama

Śnieżna zima nie zawitała jednak do Polski na długo. Już dziś na termometrach będzie miejscami 7-8 stopni Celsjusza, a w kolejnych dniach temperatura wzrośnie.

Czwartek, 30 stycznia

Dziś w całym kraju sporo chmur. 

Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie, wschodzie i południu kraju, gdzie termometry pokażą maksymalnie 4-5 stopni Celsjusza. W Gdańsku i Poznaniu około 6 stopni, a na zachodzie 7-8 kresek powyżej zera.

Niemal w całym kraju spadnie przelotny deszcz. Na terenie województw: lubelskiego i podlaskiego może też padać śnieg z deszczem. W związku z nie najlepszymi warunkami pogodowymi, które mogą utrudnić jazdę samochodem, GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

Piątek, 31 stycznia

Piątek w niektórych regionach zapowiada się jeszcze cieplej. W całym kraju nadal prognozowane są opady deszczu, a na krańcach wschodnich i w górach również deszczu ze śniegiem. 

Najniższa temperatura na północnym-wschodzie kraju - w Olsztynie i Białymstoku maksymalnie 6-7 stopni Celsjusza. Nieco cieplej będzie w województwach: pomorskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim, gdzie termometry pokażą 8-9 kresek powyżej zera.

Najwyższa temperatura prognozowana jest natomiast na zachodzie i południu kraju - tam nawet 10-11 stopni.

Synoptycy prognozują też silny i porywisty wiatr - w porywach nawet do 70 km/h, a wysoko w górach do 130 km/h.

Sobota, 1 lutego

Pierwszy dzień lutego zapowiada się... wiosennie! Temperatury skoczą w górę, nawet o kilka stopni.

W sobotę, 1 lutego, niemal w całym kraju termometry pokażą 10 stopni Celsjusza lub więcej. Ponownie prawie we wszystkich regionach spodziewane są przelotne opady deszczu. W Lubuskiem i Wielkopolsce dosyć intensywne opady deszczu.

Najniższa temperatura na północy kraju - w Olsztynie i Białymstoku około 9 stopni. W pozostałych regionach 10-11 kresek powyżej zera. Najcieplej będzie natomiast na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą nawet 13 stopni.

Niedziela, 2 lutego

Niedziela będzie wciąż deszczowa. Przelotnie popada w większości regionów kraju. 

W północnych województwach temperatura będzie oscylować wokół 6-7 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach 8-9 kresek powyżej zera.

Ochłodzenie dopiero w następnym tygodniu. Zobacz prognozy na kolejnej stronie!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama