Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:16

04:31 20:52

12:44 23:35

21°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr N 4 km/h
25
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
34% normy
Jutro 26°C 16°C
Poniedziałek 30°C 17°C

Pogoda zmienia się na lepsze. Pomoże nam Bie

Po burzach i wichurach z poprzednich dni nie będzie śladu. Aura wyraźnie się uspokoi i chociaż miejscami popada, to przeważnie będzie spokojnie. Na szczęście odpoczniemy też od meczących upałów. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Na początku tygodnia większość naszego kraju znajdzie się pod wpływem wyżu Bie z centrum w rejonie Danii. Bardziej niżową pogodę odczujemy jedynie na północy i miejscami na wschodzie Polski - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda w poniedziałek nas oszczędzi

Poranek w wielu miejscach kraju był pochmurny i w ciągu dnia więcej chmur może się utrzymać w zachodniej połowie Polski. Na wschodzie będzie więcej przejaśnień - wynika z danych IMGW.

Chociaż aura będzie spokojna i przyjazna, to lokalnie na północnym wschodzie może popadać słaby, przelotny deszcz. W pozostałych częściach Polski będzie sucho i można też liczyć na więcej słońca.

Najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich Karpat, gdzie w ciągu dnia będzie od 16 do 19 stopni Celsjusza. W reszcie Polski termometry pokażą od 21 stopni na północnym wschodzie do 25 st. C na zachodzie. Oznacza to, że w ciągu dnia nie będą nas męczyć nieprzyjemne upały.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

Pogoda zaczyna nam sprzyjać

Dzięki wyżowi Bie na zachodzie Polski pogoda będzie korzystnie wpływała na nasz organizm, chociaż na wybrzeżu warunki okresowo osłabną do obojętnych.

Na wschodzie zapanują przeważnie obojętne warunki, a rano na północnym wschodzie przez pewien czas mogą być one też niekorzystne.

Sprawdź też: Te miejscowości nad polskim morzem znajdą się pod wodą. Skala katastrofy przeraża

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama