Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:41

04:45 20:39

22:18 08:24

16°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr SSE 4 km/h
9
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
21% normy
pm 10
12% normy
Jutro 24°C 15°C
Piątek 26°C 15°C

Pogoda zepsuje Dzień Dziecka? Możliwy deszcz

Ponieważ dzięki rozległym wyżom minione dni były wyjątkowo pogodne i bezchmurne, wiele osób z nadzieją czyta prognozy również na 1 czerwca. Wszystko dlatego, że w czwartek wypada Dzień Dziecka. Przekonaj się, czy najmłodsi mogą liczyć w dniu swojego święta na piękną pogodę, czy też nieprzyjemne niespodzianki mogą im zepsuć świętowanie.

Ostatni dzień maja jest bardzo słoneczny i bezchmurny. W całym kraju nie odnotowano praktycznie żadnych opadów deszczu. IMGW zwraca uwagę na bardzo niską wilgotność względną powietrza, wynoszącą w większości Polski nie więcej niż 50 proc.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Środa to kolejny dzień, w którym przeważa korzystny wpływ pogody na organizm człowieka. A czy na takie same warunki będzie można liczyć 1 czerwca? Wyjaśniamy poniżej.

Noc chłodna, w większości bezchmurna

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nocy ze środy na czwartek przeważnie będzie bezchmurnie. Jedynie na północy Polski może mieć  miejsce małe lub umiarkowane zachmurzenie.

Sprawdź też: Zwykle jej nie zobaczysz. Okrągła tęcza to prawdziwy rarytas

Noc będzie stosunkowo chłodna: na Mazurach, Podlasiu i na terenach podgórskich termometry pokażą od 7°C. Cieplej będzie na Rzeszowszczyźnie i Górnym Śląsku, gdzie można się spodziewać 12°C. Najzimniej będzie na Lubelszczyźnie i w górach, gdzie temperatura spadnie do około 4°C.

Słoneczny Dzień Dziecka? Nie wszędzie

1 czerwca w przeważającej części kraju będzie słonecznie - tak jak w poprzednich dniach. Jednak nie w każdym miejscu panować będą równie dogodne warunki. Na północnym zachodzie może pojawić się niewielkie zachmurzenie. Tam również możliwe będą przelotne opady deszczu.

Zobacz: Cały budynek przechylił się, bo gleba zaczęła się zachowywać jak woda. Dlaczego do tego doszło?

Będzie ciepło: w większości Polski termometry pokażą od 20°C do 25°C. Wyraźnie chłodniej będzie nad Bałtykiem oraz na Pomorzu, gdzie panować będzie temperatura od 14°C do 19°C.

W ciągu dnia wiatr przeważnie będzie słaby lub umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Źródło: IMGW/INTERIA.PL

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW | Dzień Dziecka | prognoza pogody | czwartek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama