Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:59

04:17 20:52

00:01 05:42

24°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 22°C
  • Ciśnienie 1018 hPa
  • Wiatr E 11 km/h
17
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
41% normy
pm 10
28% normy
Jutro 28°C 13°C
Czwartek 27°C 14°C

Pogoda w środę i czwartek. Gdzie możemy spodziewać się deszczu?

W środę i czwartek możemy spodziewać się niższych temperatur niż przez ostatnie dni. Będzie także mniej słońca, przelotne opady deszczu, a miejscami burze. Upały w Polsce na razie zniknęły.

W środę raczej nie zobaczymy słońca, zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Obecne będą przelotne opady deszczu, a miejscami burze, na południowym wschodzie lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów wyniesie od 10 mm do 15 mm, a na krańcach wschodnich i na południowym wschodzie kraju miejscami do 30 mm. Na zachodzie Polski jednak opadów nie należy się spodziewać. 

Temperatura do 25 stopni Celsjusza, najchłodniej na Podhalu i Pomorzu

Temperatura maksymalna w środę wyniesie od 20 do 25 st. C, chłodniej będzie na Podhalu i miejscami na Pomorzu - około 19 st. C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągnąć do 60 km/h.

Reklama

W nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a miejscami, szczególnie na zachodzie, duże. Na wschodzie i południu można spodziewać się zanikających przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz, w drugiej części nocy na zachodzie ponownie opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów to od 10 mm do 15 mm na północnym zachodzie.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

W czwartek również zachmurzenie, przelotne opady i miejscami burze

W czwartek nad ranem lokalnie można spodziewać się mgły ograniczającej widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 10 st. C do 14 st. C, chłodniej będzie na Podhalu - około 8 st. C oraz cieplej nad samym morzem - około 15 st. C. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. 

W dzień zachmurzenie będzie umiarkowane, a okresami duże. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a na zachodzie i północy miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz - od 15 mm do 20 mm. Opadów nie będzie za to na północnym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna osiągnie od 18 st. C, 20 st. C na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich Karpat do 22 st. C, 25 st. C na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru osiągną do 65 km/h.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Gwałtowne wzrosty stanów wody na wschodzie Polski

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody na wschodzie Polski - w województwie podlaskim, południowo-wschodniej części woj. mazowieckiego, wschodniej części woj. łódzkiego, województwie lubelskim i podkarpackim.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: deszcz | burze nad Polską

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy