Pogoda w sam raz na parasol. Idzie zmiana
Szykuje się nieprzyjemny dzień z wymagającą aurą. Będzie mokro i pochmurnie, z przelotnymi opadami deszczu. Nie zabraknie też śniegu oraz silnego wiatru. Oprócz parasola w wielu miejscach przyda się też ciepła kurtka, ponieważ zrobi się naprawdę chłodno. Sprawdź przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki prognozę pogody na środę i dowiedz się, gdzie w ciągu dnia warunki będą najbardziej wymagające.
Środa będzie chłodna i w wielu miejscach deszczowa. Pojawi się sporo chmur, chociaż w ciągu dnia nie zabraknie też większych przejaśnień. Oprócz deszczu lokalnie trzeba się też liczyć z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu.
Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store
W wielu miejscach kraju będą się pojawiać przelotne opady deszczu. Na południu województwa małopolskiego prognozowana suma opadów może sięgnąć 10 mm. Na obszarach podgórskich Sudetów synoptycy z IMGW prognozują krupę śnieżną.
W najwyższych partiach Sudetów i Karpat będzie padać deszcz ze śniegiem i śnieg. W Karpatach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.
Dzień będzie chłodny praktycznie w całym kraju. Najgorzej pod tym względem będzie na terenach podgórskich Karpat: od 5 do 7 st. C. W pozostałych częściach Polski temperatury wyniosą do 8 stopni Celsjusza na północy oraz do około 11 st. C na południowym zachodzie.
Czytaj: Coś niepokojącego dzieje się z obiegiem wody na Ziemi. To się może skończyć katastrofą
Wiatr będzie głównie umiarkowany i porywisty. W wysokich partiach Karpat może w porywach osiągać prędkość do 60 km/h a w Sudetach do 80 km/h.
Jak wynika z prognoz IMGW, w środę najgorsze warunki biometeorologiczne będą okresowo panować na Pomorzu. Tam trzeba się liczyć z niekorzystnym wpływem pogody na organizm człowieka.
Zobacz też: Potężne uderzenie zimy w Rosji. Nawet 40 stopni mrozu i olbrzymie zaspy śnieżne
W większości Polski warunki będą obojętne, które po południu na południowym zachodzie będą się poprawiać do korzystnych.