Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:56

05:16 20:05

21:12 06:34

20°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 20°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SSE 6 km/h
15
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
37% normy
pm 10
26% normy
Jutro 26°C 18°C
Poniedziałek 28°C 18°C

Pogoda w poniedziałek. 33 stopnie i burze

Choć poniedziałek zacznie się pogodnie, w ciągu dnia rozwiną się chmury. Na południu i w centrum kraju można spodziewać się burz, którym będzie towarzyszył porywisty wiatr - informują synoptycy IMGW-PIB. Dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść tam 33 st. C. W południowo-zachodniej części kraju należy spodziewać się burz z gradem.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w woj: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 29 st. C do 33 st. C. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 18 st. C do 21 st. C. Dla tych regionów kraju IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem, które obowiązują w poniedziałek od godz. 12 do 20.

Ponadto, w południowo-zachodniej części kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW przed burzami z gradem. Alerty obowiązują w woj. łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

Reklama

Miejscami spadnie grad

Instytut prognozuje też burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu sięgające od 20 mm do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami spadnie również grad.

Zagrzmieć może również w zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, na pograniczu z województwem kujawsko-pomorskim. Niewykluczone, że zagrzmi również w innych częściach Polski. Ponadto, przelotne opady deszczu spodziewane są również w prawie w całym kraju. Podczas burz opady mogą dochodzić do 30-35 mm. Burzom będzie też towarzyszył silny, porywisty wiatr o prędkości do 80 km/h.

Dzień, niezależnie od burz zapowiada się ciepło - od 24 st. C nad morzem, 26 st. C. na krańcach zachodnich, do 31 st. C na wschodzie kraju.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy