Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:19

07:31 15:23

20:19 12:02

6°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
88% normy
Jutro 10°C 8°C
Środa 12°C 7°C

Pogoda w nocy i w piątek. Mgły, spadek temperatury do 1 st. C, a później burze

W nocy czeka nas małe zachmurzenie. W Kotlinie Jeleniogórskiej możliwa mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura od 5 do 7 st. C w kotlinach górskich, miejscami na południu oraz wschodzie kraju do 12 st. C, a nad morzem do 14 st. W kotlinach karpackich spadek temperatury do 1 st. C. W piątkowy poranek obudzą nas promienie Słońca. - W trakcie dnia zachmurzy się i miejscami popada, a na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach nawet zagrzmi – przekazał synoptyk z IMGW Michał Ogrodnik.

- Piątkowy poranek przywita nas dużą ilością słońca, szczególnie w centralnej oraz zachodniej części Polski, lecz w trakcie dnia chmur będzie przybywać. Miejscami popada przelotny deszcz, a na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach możemy spodziewać się burz - podkreślił synoptyk.

W najcieplejszym momencie dnia na Podhalu oraz nad morzem będzie ok. 19 stopni Celsjusza. Na wschodzie od 23 do 24 stopni, na zachodzie 25 - lokalnie nawet 26 stopni.

Wiatr będzie słaby z południowego wschodu, lokalnie z północnego wschodu. Najsilniejsze porywy wiatru są spodziewane w trakcie burz i mogą osiągnąć do 65 km/h.

Reklama

W czwartek w Słubicach termometry wskazały 25 st. Ostatni raz w Polsce taka temperatura została przekroczona 12 maja. 

Kolejne dni przyniosą podobne wartości temperatur. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy