Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:22

04:45 20:39

22:18 08:24

23°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 23°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
18% normy
pm 10
10% normy
Jutro 24°C 14°C
Piątek 26°C 15°C

Pogoda testuje naszą wytrzymałość. Alerty w sześciu województwach

Tydzień nie zacznie się spokojnie. Do Polski wracają burze z gradem i silnym wiatrem, osiągającym w porywach nawet 80 km/h. Miejscami trzeba będzie uważać na ulewy. Obowiązują alerty IMGW w sześciu województwach. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Dzień będzie pochmurny, zwłaszcza po południu i wieczorem. W wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu, a na zachodzie pogodę ukształtuje chłodny front atmosferyczny. Tam w ciągu dnia będzie burzowo - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Pogoda w poniedziałek ciepła i burzowa

Pomimo pochmurnej i niezbyt przyjaznej aury dzień będzie ciepły. Na północnym zachodzie termometry w ciągu dnia pokażą 23 stopnie, a na północnym zachodzie nawet do 28 stopni Celsjusza. Nad morzem oraz na terenach podgórskich będzie najchłodniej: do 21-22 st. C.

Najgorszej pogody muszą się spodziewać mieszkańcy zachodnich województw. Tam po południu i wieczorem oprócz deszczu możliwe będą również burze. Będą im towarzyszyć intensywne opady, sięgające 20 mm. Lokalnie burze mogą przynieść również grad.

W trakcie burz trzeba też będzie uważać na silny wiatr, który w p0orywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

Alert IMGW w sześciu województwach

Z powodu burz obowiązują alerty IMGW pierwszego stopnia. Wydano je dla następujących województw:

  • zachodniopomorskiego;
  • pomorskiego;
  • zachodniej części warmińsko-mazurskiego;
  • lubuskiego;
  • wielkopolskiego;
  • kujawsko-pomorskiego.

Na tych terenach ostrzeżenia będą wiązywać od południa (na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej) i od 14:00 do godz. 20:00-22:00 w poniedziałek.

Sprawdź też: Część światowego dziedzictwa UNESCO w Grecji wkrótce zatonie. Warto spieszyć się z odwiedzeniem tego miejsca

Pogoda pogorszy się z czasem

Rano w większości kraju pogoda będzie korzystnie wpływać na nasz organizm. Z czasem jednak zacznie się to zmieniać, wraz z nasuwaniem się od zachodu strefy dużego zachmurzenia i opadów deszczu. Wtedy warunki pogorszą się do niekorzystnych.

Wieczorem na południu, północy i północnym zachodzie biomet będzie niekorzystny. Na wschodzie z kolei warunki będą korzystne, a na południowym zachodzie przeważnie obojętne.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy