Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:57

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr WNW 26 km/h
8
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
20% normy
pm 10
11% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Pogoda sprzyja Francuzom. Jest cieplej niż w lipcu

Wysokie temperatury powietrza i wody przyciągają tysiące Francuzów na plaże Atlantyku i Morza Śródziemnego. To ma być najbardziej letni weekend tej jesieni.

Krótkie rękawki koszulek i bermudy w Paryżu to nic w porównaniu do tego,  co się dzieje na francuskich plażach. Najzimniejsza woda jest nad Kanałem La Manche, w Pikardii i Normandii, gdzie jednak siedemnaście stopni Celsjusza nie zniechęca chętnych do kąpieli. Znacznie cieplejsza jest woda w Morzu Śródziemnym - od Perpignan po Niceę, gdzie temperatura sięga dwudziestu dwóch stopni. Niewiele mniej jest w Atlantyku, na południe od Bordeaux, gdzie w Kraju Basków notowano w powietrzu do 32 stopni.

Meteorolodzy ten fenomen tłumaczą tym, że zimne masy powietrza znad Hiszpanii spiętrzają się na Pirenejami, by potem spłynąć po ich francuskiej stronie upalnym kotłem. We Francji pod koniec października jest cieplej niż w lipcu i sierpniu.

Reklama

Policja ostrzega amatorów kąpieli, że nie przewidzieli tego szefowie ośrodków nadmorskich i w tej chwili nie ma ani jednej plaży strzeżonej przez ratowników. Ręce zacierają ludzie żyjący z turystyki w Bretanii, Normandii czy na Lazurowym Wybrzeżu. Miny zrzedły Marokańczykom, bo tam w dramatyczny sposób spadła liczba rezerwacji.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy