Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:45

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
48
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
116% normy
pm 10
79% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Pogoda: Śnieg, deszcz i powrót mrozów. IMGW ostrzega

Najbliższe dni zapowiadają się pochmurno, ale z miejscowymi przejaśnieniami. W nocy z poniedziałku na wtorek na południu kraju temperatura spadnie do kilku stopni poniżej zera. IMGW wydało ostrzeżenie dla dwóch województw. Miejscami może pojawić się śnieg i deszcz ze śniegiem.

W poniedziałek na północy Polski wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu wieczorem możliwe są słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, a po południu na zachodzie Polski wzrost zachmurzenia do całkowitego. 

W przeważającej części kraju termometry pokażą około zero stopni. Najniższa temperatura: - 2 stopnie Celsjusza spodziewana jest w rejonie Kielc. Jedną kreskę poniżej zera mogą pokazać termometry na Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce. W województwach na północy kraju może być ślisko.

Reklama

Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, poza tym słaby, południowy i południowo-zachodni, w górach porywisty, po południu od zachodu skręcający na zachodni.


W nocy z poniedziałku na wtorek na północy i zachodzie wystąpi zachmurzenie duże, miejscami pojawią się słabe opady śniegu, a nad samym morzem także opady deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do całkowitego i miejscami możliwe słabe opady śniegu. 

Gdzieniegdzie mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. 

We wtorek na południu Polski mroźno. W nocy temperatura może spaść do - 10 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich termometry pokażą od -15 do -12 kresek poniżej zera. W dolinach karpackich lokalnie temperatura może spaść nawet do - 20 stopni.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed mrozem dla południowej części województwa małopolskiego oraz dla rejonu Bieszczad i Beskidu Niskiego na Podkarpaciu.

W ciągu dnia najcieplej będzie na północy kraju. Na wybrzeży termometry pokażą 2 kreski powyżej zera. W centrum od zera do jednego stopnia. Na południu mroźno. W świętokrzyskim, na Śląsku i w Małopolsce termometry pokażą - 3 stopnie Celsjusza, a na Podkarpaciu - 4 kreski.

W środę w całym kraju pochmurno, ale ustąpi mróz. Na północy termometry pokażą 3 stopnie powyżej zera. W centrum kraju temperatura wyniesie od 1 do 2 stopni Celsjusza. Na południu kraju koło zera. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama