Powered byAccuWeather.com

Sprawdź

jakość powietrza!

»

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:29

6:44 16:57

8:2521:00

2°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 5°C
 • Ciśnienie 1024 hPa
 • Wiatr SW 6 km/h
 • Dla biegaczy
  5
  Dość dobre

  Dość dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  9
  Bardzo dobre

  Bardzo dobre warunki dla astmatyków

52
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zanieczyszczone
pm 2.5
126% normy
pm 10
100% normy
Jutro 2°C -6°C
Środa 1°C -6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda: Silny wiatr. Ostrzeżenie dla kilku województw

Choć początek roku przyniósł ciepłą, jesienną pogodę, w niektórych regionach Polski spodziewane są silne porywy wiatru. IMiGW wydał ostrzeżenia przed tym żywiołem m.in. dla Śląska, Pomorza i Wielkopolski.

Środa

W środę niebo będzie zachmurzone. Wystąpią opady deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu, przechodzące w opady deszczu. Na zachodzie kraju opady deszczu, chwilami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w górach spadną obfite opady śniegu. Temperatura w całym kraju powyżej zera, najcieplej będzie we Wrocławiu i Zielonej Górze - termometry wskażą tam 7 stopni Celsjusza. W centralnej części Polski słupki rtęci zatrzymają się na 4-5 stopniach.

Reklama

Mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego powinni uważać na silne wiatry. IMGiW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla tych regionów.

CzwartekW czwartek w całej Polsce wiatry ustaną. Słońce na niebie zagości zdecydowanie częściej niż dzień wcześniej. Będzie też nieznacznie cieplej - we Wrocławiu termometry wskażą 8 stopni Celsjusza, w Katowicach i Krakowie 7 stopni, najchłodniej będzie w górach - w Zakopanem 2 stopnie na plusie, a w Szklarskiej Porębie zero.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 2°C.

Piątek

IMGiW zapowiada na piątek powrót mocnych podmuchów wiatru. Instytut wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw podkarpackiego i małopolskiego. Lokalnie można się także spodziewać słabych opadów deszczu.

Będzie za to jeszcze cieplej. W Opolu termometry pokażą aż 10 stopni, o jeden stopień chłodniej będzie we Wrocławiu i w Zielonej Górze. W Lublinie, Łodzi i w Kielcach temperatura wyniesie 8 stopni. Najzimniej ponownie w górach - w Szklarskiej Porębie 2 stopnie, a w Zakopanem 5.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama