Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:58

6:15 18:44

15:410:01

26°C
 • Przeważnie słonecznie
 • Odczuwalna 26°C
 • Ciśnienie 1019 hPa
 • Wiatr SSW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

41
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
99% normy
pm 10
68% normy
Jutro 28°C 14°C
Czwartek 29°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda: Przed nami fala upałów i gwałtowne burze

Najbliższe dni będą pogodne, słoneczne i bardzo upalne. W poniedziałek i wtorek na termometrach na zachodzie kraju zobaczymy nawet 34 stopnie Celsjusza. W czwartek zmiana aury - w całej Polsce prognozujemy gwałtowne burze i opady deszczu.

Polska jest w zasięgu wyżu, w polarno-morskiej masie powietrza.

Reklama

W sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Tylko na wschodzie i na wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Najlepszą pogodą cieszyć się będą mieszkańcy województw wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego.

Temperatura maksymalna od 23 stopni na Pomorzu, 24-25 na wschodzie, 26 na Podkarpaciu i w Bydgoszczy, 27 w woj. zachodniopomorskim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, do 28 kresek w Zielonej Górze.

Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W nocy na wybrzeżu wschodnim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami możliwe słabe opady deszczu. W pozostałych województwach bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11 st.C do 15 st.C, tylko na Podlasiu chłodniej, od 9 st.C do 11 st.C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowego.

W niedzielę bezchmurne niebo nad Pomorzem, Dolnym Śląskiem, Opolszczyzną i Śląskiem. W pozostałych województwach zachmurzenie umiarkowane lub małe.

Będzie bardzo ciepło. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni nad morzem, 26 na Warmii i Mazurach, 27 kresek na Podlasiu, Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 28 st. C. na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w woj. kujawsko-pomorskim, 29 stopni w woj. łódzkim, do 31 w Szczecinie, Wielkopolsce, woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku i w Opolu.

W poniedziałek bardzo pogodnie, słonecznie i upalnie będzie w całej Polsce. Będzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26-28 stopni nad morzem, na Warmii i Mazurach i Podlasiu, 29 na Mazowszu, na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 30 st. C. na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku, 31 w Łodzi i Bydgoszczy, 32 w Szczecinie, 33 w Wielkopolsce, do 34 stopni Celsjusza w województwie lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Wtorek z bardzo podobną pogodą. Upał będzie trzymał, a chmur na niebie pojawi się niewiele. Na termometrach zobaczymy od 26 stopni nad morzem, 28-29 na wschodzie kraju, 30 w woj. kujawsko-pomorskim, w Łodzi, na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku, 32 st. w Wielkopolsce, do 34 stopni w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Od środy zmiana pogody - na południu będzie burzowo. W czwartek grzmieć i padać będzie już w całej Polsce. Lokalnie opady mogą być bardzo intensywne. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama