Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:50

07:16 15:30

23:59 14:03

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 991 hPa
  • Wiatr W 13 km/h
24
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
59% normy
pm 10
36% normy
Jutro 4°C 0°C
Poniedziałek 2°C -2°C

Pogoda: Pogodny czwartek. W piątek zmiana. Może być niebezpiecznie na drogach

Czwartek będzie pogodny na przeważającym obszarze kraju. Deszcz lub mżawka spodziewane są tylko na północy kraju - przekazała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB. Na piątek prognozowane jest ochłodzenie i opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem.

Jak powiedziała synoptyk Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, czwartek zapowiada się pogodny, chociaż rano kierowcy na południu kraju powinni zachować szczególną ostrożność z powodu mgieł mogących osadzać szadź i ograniczających widoczność do 200 metrów.

- Początek dnia będzie chłodny, szczególnie w rejonach podgórskich, gdzie temperatura wyniesie minus 5-6 stopni Celsjusza. Na południu może być niewielki mróz około -1 st. Jeden stopień na plusie będzie w centrum kraju, a na północy 2-3 stopnie. W ciągu dnia temperatura maksymalnie wzrośnie do 2-3 stopni Celsjusza w dolinach górskich, 4-6 stopni na przeważającym obszarze kraju i około 7 stopni na Wybrzeżu. Dzień będzie raczej pogodny z wyjątkiem północnej części kraju, gdzie pojawi się więcej chmur i spodziewane są przelotne opady deszczu lub mżawki - powiedziała Tomczuk.

Reklama

Pogoda. Kiedy spadnie śnieg?

W nocy z czwartku na piątek największe zachmurzenie spodziewane jest na północy i południu kraju. Na południu prognozowane są opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na północy może padać deszcz, choć nie są wykluczone lokalne opady krupy śnieżnej

Monitoruj jakość powietrza w Twojej miejscowości na telefonie z Androidem

W strefie brzegowej morza spodziewany jest porywisty wiatr osiągający do 60 km/h. Najchłodniej będzie w rejonach podgórskich od -3 do zera stopni. Minus jeden stopień może pojawić się lokalnie na termometrach na zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze od zera do 3 stopni. Najcieplej będzie nad morzem, miejscami 4-5 stopni Celsjusza.

W piątek zapowiadane jest pogorszenie pogody. Od południa zacznie napływać chłodne powietrze, które przyniesie ze sobą opady mokrego śniegu i deszczu. Śnieg może padać także w weekend i na początku przyszłego tygodnia.

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama