Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:19

04:37 20:47

19:04 01:00

24°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 25°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 18 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
15% normy
pm 10
9% normy
Jutro 27°C 15°C
Sobota 29°C 16°C

Pogoda nas zaskoczy. W czerwcu możliwe przymrozki

To będzie tydzień pełen pogodowych niespodzianek. Okazuje się, że lato nie zagościło jeszcze u nas na stałe. Choć przez większość czasu pogoda będzie ładna i słoneczna, to nastąpią też znaczne wahania temperatury. Trzeba się przygotować na chłodniejsze noce - czasami nawet z przymrozkami. Zobacz, jakiej pogody można się spodziewać w tym tygodniu.

Pogoda nie przestaje nas zaskakiwać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę na cały tydzień (29.05-4.06). Wygląda na to, że w najbliższych dniach trzeba się będzie liczyć z zaskakującymi skokami temperatur.

Słonecznie, z niewielkimi wyjątkami

Jak wynika z prognozy IMGW, mieszkańcy większości kraju powinni się spodziewać w tym tygodniu przeważnie słonecznej i bezchmurnej pogody. Opady deszczu i burze będą występować jedynie lokalnie. Jednak pod koniec tygodnia trzeba się będzie liczyć z trochę gorszymi warunkami, i to w większości Polski. Przez napływającą z północy masy powietrza polarnego morskiego będzie również chłodniej.

Reklama

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

W poniedziałek przelotne opady deszczu mogą mieć miejsce jedynie na południu i wschodnich krańcach polski. Podczas lokalnych burz mogą być bardziej intensywne. Wyładowania atmosferyczne mogą występować w rejonie Tatr i na Podkarpaciu. Będą to jednak jedyne rejony, w których można się spodziewać burz i większych opadów deszczu - w reszcie kraju będzie spokojnie.

Bezchmurna pogoda, w połączeniu z brakiem opadów, w większości Polski powoduje wzrost zagrożenia pożarowego w lasach (nawet do stopnia ekstremalnego), zwłaszcza na północy. Łączyć się to będzie z niskim stanem wód w rzekach oraz wysuszaniem gleby.

Sprawdź też: Lepiej zrezygnuj z podróży na południe Europy. Lato będzie tam deszczowe z powodziami

Zmienna temperatura

Zbliżające się dni upłyną pod znakiem ładnej, słonecznej pogody, zwłaszcza w połowie tygodnia. Jednak będziemy mieli do czynienia z dużymi wahaniami temperatury. We wtorek i w środę w większości Polski temperatury wyniosą 20-25°C, jednak w tym samym czasie na wybrzeżu oraz na terenach podgórskich termometry wskażą zaledwie 15-18°C. Naprawdę cieplej zrobi się od czwartku, kiedy w żadnym miejscu kraju nie powinno już padać. Tego dnia temperatura wyniesie przeważnie od 19°C do 25°C, tylko tradycyjnie nad morzem oraz na terenach podgórskich będzie chłodniej - w granicach 15-19°C.

Zobacz: Rozpoczęła się susza, która szybko się nie skończy. Kiedy spadnie najbliższy deszcz?

Niespodziewany chłód pod koniec tygodnia

Choć czwartek zapowiada się bardzo interesująco, to już następny dzień może dla wielu stanowić bardzo nieprzyjemną niespodziankę. W piątek mianowicie ma pojawić się duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Możliwe będą nawet burze, szczególnie na wschodzie. Będzie też wyraźnie chłodniej: w większości kraju temperatura nie przekroczy 20°C. Minimalnie cieplej może być jedynie na południu, gdzie będzie o około 2-3°C cieplej.

Sobota będzie jeszcze chłodniejsza: temperatura maksymalna wyniesie 20°C, a w większości kraju nawet mniej. Minimalnie cieplej (w granicach 21-22°C) będzie na krańcach zachodnich. Z kolei nad Bałtykiem, na Mazurach, Podlasiu oraz terenach podgórskich będzie 15-16°C. Niedziela będzie bardziej pochmurna, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie możliwe też burze. W rejonie Suwałk oraz nad morzem temperatura wyniesie w granicach 16-17°C. W reszcie kraju będzie minimalnie cieplej: od 18 do 22°C.

Sprawdź: Dlaczego deszcz pachnie? Odpowiedź cię zaskoczy

Nieprzyjemne niespodzianki w nocy

Koniec tygodnia i najbliższy weekend to również czas, w którym Polska znajdzie się w bańce chłodniejszego powietrza. Przełoży się to na znaczny spadek temperatury w nocy. W najchłodniejszych miejscach kraju - nad morzem i w kotlinach górskich nocą termometry wskażą nawet 1-4°C oraz 5-8°C w reszcie kraju. W niektórych miejscach mogą nawet lokalnie wystąpić przymrozki!

O tym, czy faktycznie temperatura spadnie w nocy tak nisko, będziemy się mogli przekonać już pod koniec tego tygodnia.

Zobacz też: To one zwiastują złą pogodę. Pięć chmur, które warto znać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | IMGW | prognoza | prognoza pogody | przymrozki | temperatura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy