Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:53

7:02 15:40

14:121:00

1°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 0°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr NW 6 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  9
  Bardzo dobre

  Warunki atmosferyczne stwarzają znikome ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

76
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Zła
pm 2.5
226% normy
pm 10
182% normy
Jutro 2°C -2°C
Wtorek 1°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda: Najgorzej w dwóch województwach, w nocy przymrozki

W sobotę w większości województw sporo przejaśnień. Złe informacje mamy tylko dla mieszkańców południa - w Małopolsce i na Podkarpaciu prognozujemy intensywne opady deszczu. W nocy miejscami przygruntowe przymrozki. Niedziela prawie w całej Polsce upłynie już pod znakiem słońca i przyjemnych temperatur.

Jak informuje IMGW, Europa środkowa oraz krańce wschodnie kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju słabego klina wyżowego, jedynie na północnym wschodzie oraz południowym wschodzie początkowo zaznacza się wpływ niżów znad Zatoki Fińskiej oraz Węgier. Z zachodu napływa nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

W sobotę w centrum kraju, na zachodzie i północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Natomiast na południu i południowym wschodzie bardzo dużo chmur, intensywne opady deszczu prognozujemy w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od 12 st. na Pomorzu, 13 stopni Celsjusza w Krakowie i Rzeszowie, 14 st. na Warmii i Mazurach i na Śląsku, do 15-16 st. w pozostałych województwach. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe. Na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. od minus 1, 0 st. na północnym wschodzie, 1, 3 st. w większości województw, do 5 st. miejscami na wybrzeżu. Miejscami przygruntowe przymrozki od minus 3 do minus 1 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na zachodnim wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

W niedzielę w większości województw zachmurzenie umiarkowane i małe, dużo chmur i przelotne opady deszczu prognozujemy tylko w Szczecinie i Zielonej Górze.

Temperatura maksymalna od 14 stopni na Pomorzu, 15 st. C. na Warmii i Mazurach, 16 stopni na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 17 st. w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Podkarpaciu i na Śląsku, 18 stopni w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce, do 19 st. C. w woj. lubuskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-wschodni.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama