Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:10

4:34 20:49

8:4622:57

20°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 20°C
 • Ciśnienie 1009 hPa
 • Wiatr NW 15 km/h
 • Dla biegaczy
  4
  Umiarkowane

  Nienajlepsza aura dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  6
  Umiarkowe

  Warunki atmosferyczne dobre, umiarkowane ryzyko bólu stawów

 • Dla astmatyków
  7
  Neutralne

  Warunki raczej bez wpływu na występowanie duszności

37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
61% normy
Jutro 24°C 19°C
Środa 28°C 19°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda: Najgorzej w dwóch województwach, w nocy przymrozki

W sobotę w większości województw sporo przejaśnień. Złe informacje mamy tylko dla mieszkańców południa - w Małopolsce i na Podkarpaciu prognozujemy intensywne opady deszczu. W nocy miejscami przygruntowe przymrozki. Niedziela prawie w całej Polsce upłynie już pod znakiem słońca i przyjemnych temperatur.

Jak informuje IMGW, Europa środkowa oraz krańce wschodnie kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się na skraju słabego klina wyżowego, jedynie na północnym wschodzie oraz południowym wschodzie początkowo zaznacza się wpływ niżów znad Zatoki Fińskiej oraz Węgier. Z zachodu napływa nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

W sobotę w centrum kraju, na zachodzie i północy zachmurzenie małe i umiarkowane. Natomiast na południu i południowym wschodzie bardzo dużo chmur, intensywne opady deszczu prognozujemy w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od 12 st. na Pomorzu, 13 stopni Celsjusza w Krakowie i Rzeszowie, 14 st. na Warmii i Mazurach i na Śląsku, do 15-16 st. w pozostałych województwach. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe. Na zachodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. od minus 1, 0 st. na północnym wschodzie, 1, 3 st. w większości województw, do 5 st. miejscami na wybrzeżu. Miejscami przygruntowe przymrozki od minus 3 do minus 1 st. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na zachodnim wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

W niedzielę w większości województw zachmurzenie umiarkowane i małe, dużo chmur i przelotne opady deszczu prognozujemy tylko w Szczecinie i Zielonej Górze.

Temperatura maksymalna od 14 stopni na Pomorzu, 15 st. C. na Warmii i Mazurach, 16 stopni na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 17 st. w woj. zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Podkarpaciu i na Śląsku, 18 stopni w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce, do 19 st. C. w woj. lubuskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-wschodni.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje