Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:39

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
75% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Pogoda na wtorek wieczór. Przymrozki na południu, pojawią się mgły

W nocy na południu kraju można spodziewać się ujemnych temperatur do -3 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie i nad morzem - około 4-5 stopni - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

We wtorkowe popołudnie na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie całkowite albo duże. Jedynie na południu, szczególnie na Opolszczyźnie, częściowo w Małopolsce i Podkarpaciu oraz na południu Lubelszczyzny gdzieniegdzie zrobi się bardziej słonecznie. Wysoko w górach zachmurzenie będzie małe.

Mglista aura

- Do wieczora w północnej i centralnej części Polski, gdzie niebo jest całkowicie zachmurzone będą występowały opady mżawki - przekazała synoptyk.

Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej około 4-5 stopni będzie na Suwalszczyźnie, na przeważającym obszarze kraju 7-8 stopni, najcieplej do 10 stopni na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, a około 11 na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. - Czyli w miejscach, gdzie będzie najdłużej świeciło słońce - zaznaczyła Ewa Łapińska.

Reklama

Pogoda Interia ze specjalną prognozą dla wędkarzy, biegaczy, alergików i wiele więcej! Wypróbuj teraz nową aplikację pogodową. Pobierz z Google Play »

Spodziewany jest raczej słaby wiatr, będzie się utrzymywała mglista aura. IMGW podkreśliło na Twitterze, że przez większość dnia pogoda będą źle wpływać na meteopatów.

"To będzie loteria"

Wieczorem nadal będzie zachmurzenie duże albo całkowite. Na południu kraju, tam gdzie w ciągu dnia było dość słonecznie, wieczorem może być już sporo chmur. - Zachmurzenie stopniowo będzie się zwiększało, choć nie wszędzie - podała synoptyk i dodała, że "to będzie taka loteria, bo będą miejsca, gdzie zachmurzenie będzie małe, ale nie jesteśmy tego w stanie dokładnie przewidzieć".

W nocy będzie mglisto, pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów. - Możemy ich się spodziewać wszędzie - dodała Łapińska. Mogą też pojawić się opady mżawki i to też bardzo lokalnie. - Jak chmura będzie bardziej gęsta i bardziej się obniży, to tam mżawka może się pojawić - wyjaśniła synoptyk.

Jak prognozuje synoptyk IMGW, w nocy minimalne temperatury mogą być ujemne, nawet do -3 stopni Celsjusza. Tak będzie na południu Podkarpacia i południowym wschodzie Lubelszczyzny. -1 stopień będzie w województwie świętokrzyskim i podkarpackim oraz na części Podlasia. Najcieplej będzie na zachodzie i nad morzem, tam około 4-5 stopni Celsjusza.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

Prognoza dla trzech milionów miejscowości, aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

PAP
Dowiedz się więcej na temat: mgły | prognoza pogody | IMGW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne