Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:01

5:29 19:48

16:561:00

16°C
 • Bezchmurnie
 • Odczuwalna 15°C
 • Ciśnienie 1016 hPa
 • Wiatr W 9 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
29% normy
Jutro 25°C 14°C
Czwartek 28°C 18°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie. Prognoza

Mieszkańcy województw południowych i Mazowsza mogą liczyć na śnieżną i mroźną Wigilię. W pozostałych regionach będzie słonecznie i dość ciepło. 25 grudnia przywita nas ładną pogodą, ale już w drugi dzień Świąt aura całkowicie się zmieni - w całym kraju prognozujemy opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu.

24 grudnia, czyli Wigilia, na południu (na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku), południowym zachodzie (na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie) i na Mazowszu zapowiada się śnieżna i mroźna - na termometrach zobaczymy w tych regionach od minus 2 do 0 st. Celsjusza.

Reklama

W pozostałych województwach zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu spodziewane są w woj. łódzkim. Temperatura wyniesie od minus 1 stopnia w woj. kujawsko-pomorskim, 1 w woj. zachodniopomorskim i w Wielkopolsce, 3 w woj. lubuskim, na Pomorzu i na Warmii i Mazurach, 4 na Podlasiu, 5 w woj. łódzkim i świętokrzyskim, do nawet 6 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie.

W Boże Narodzenie, 25 grudnia, prawie w całym kraju będzie świecić słońce. Duże zachmurzenie i opady deszczu ze śniegiem prognozowane są tylko na Podlasiu. Przelotne opady deszczu wystąpią natomiast na Warmii i Mazurach, Pomorzu i w woj. zachodniopomorskim. Na bezchmurne niebo mogą liczyć natomiast mieszkańcy Dolnego Śląska, Śląska i województwa łódzkiego.

Temperatura maksymalna od 2 stopni we Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i Olsztynie, 3 st. w Gdańsku, Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Warszawie i Białymstoku, 4 stopnie Celsjusza w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Lublinie, do 5 st. C. na Podkarpaciu.

Drugi dzień Świąt, 26 grudnia, upłynie pod znakiem bardzo pochmurnej aury. Na słońce nie mamy co liczyć. W całej Polsce będzie padać - w większości województw deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni na wschodzie kraju i na Śląsku, 4 st. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 5 st. na Pomorzu, w Wielkopolsce, woj. lubuskim i na Dolnym Śląsku, do 6 stopni Celsjusza w woj. lubuskim i łódzkim.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama