Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:19

04:14 21:01

15:26 01:44

19°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 19°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr ESE 9 km/h
43
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
87% normy
Jutro 32°C 20°C
Wtorek 31°C 20°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie. Prognoza

Mieszkańcy województw południowych i Mazowsza mogą liczyć na śnieżną i mroźną Wigilię. W pozostałych regionach będzie słonecznie i dość ciepło. 25 grudnia przywita nas ładną pogodą, ale już w drugi dzień Świąt aura całkowicie się zmieni - w całym kraju prognozujemy opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu.

Reklama

24 grudnia, czyli Wigilia, na południu (na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Śląsku), południowym zachodzie (na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie) i na Mazowszu zapowiada się śnieżna i mroźna - na termometrach zobaczymy w tych regionach od minus 2 do 0 st. Celsjusza.

Reklama

W pozostałych województwach zachmurzenie umiarkowane, z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu spodziewane są w woj. łódzkim. Temperatura wyniesie od minus 1 stopnia w woj. kujawsko-pomorskim, 1 w woj. zachodniopomorskim i w Wielkopolsce, 3 w woj. lubuskim, na Pomorzu i na Warmii i Mazurach, 4 na Podlasiu, 5 w woj. łódzkim i świętokrzyskim, do nawet 6 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie.

W Boże Narodzenie, 25 grudnia, prawie w całym kraju będzie świecić słońce. Duże zachmurzenie i opady deszczu ze śniegiem prognozowane są tylko na Podlasiu. Przelotne opady deszczu wystąpią natomiast na Warmii i Mazurach, Pomorzu i w woj. zachodniopomorskim. Na bezchmurne niebo mogą liczyć natomiast mieszkańcy Dolnego Śląska, Śląska i województwa łódzkiego.

Temperatura maksymalna od 2 stopni we Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy i Olsztynie, 3 st. w Gdańsku, Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Warszawie i Białymstoku, 4 stopnie Celsjusza w Łodzi, Kielcach, Krakowie i Lublinie, do 5 st. C. na Podkarpaciu.

Drugi dzień Świąt, 26 grudnia, upłynie pod znakiem bardzo pochmurnej aury. Na słońce nie mamy co liczyć. W całej Polsce będzie padać - w większości województw deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 3 stopni na wschodzie kraju i na Śląsku, 4 st. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, na Mazowszu, w woj. świętokrzyskim i w Małopolsce, 5 st. na Pomorzu, w Wielkopolsce, woj. lubuskim i na Dolnym Śląsku, do 6 stopni Celsjusza w woj. lubuskim i łódzkim.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne