Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:58

07:15 17:24

18:37 10:11

7°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr WNW 33 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
17% normy
pm 10
12% normy
Jutro 10°C 1°C
Poniedziałek 12°C 3°C

Pogoda na Wielkanoc: Najnowsze prognozy

Opady śniegu, deszczu połączonego ze śniegiem i deszczu, na ogół pochmurno, wietrznie i chłodno - pogoda w w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać. Święta wielkanocne upłyną pod znakiem walki zimy z wiosną. Synoptycy ostrzegają, że w nocy musimy przygotować się na przymrozki.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1009 hPa i będzie powoli rosło. 

Piątek z dużą ilością chmur i opadów: śniegu połączonego z deszczem, śniegu oraz deszczu. Najbardziej pochmurno w Polsce zachodniej, im bardziej na wschód, tym przejaśnień ma być więcej. Zdaniem synoptyków IMGW, niewykluczone są też lokalne burze. Na wysokie wartości na termometrach raczej nie ma co liczyć. Najchłodniej w Kielcach oraz w Lublinie - do 4 st. Celsjusza, a najcieplej w Szczecinie do - 9 st. Celsjusza. Wiatr nadal dość silny, będzie osiągał w porywach do 60 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 80 kilometrów na godzinę. 

Reklama

Noc z piątku na sobotę zimna i z lokalnymi przymrozkami, sięgającymi w górach i kotlinach minus 6 st. Celsjusza. W pozostałych rejonach maksymalnie do 1 st. Celsjusza. Pochmurno. Miejscami, głównie na południu, popada przelotny deszcz i deszcz połączony ze śniegiem. Wiatr porywisty i osiągający w górach do 80 kilometrów na godzinę.

Sobota nadal chłodna i deszczowa. Opady spodziewane są niemal w całym kraju, poza krańcami zachodnimi. Chmury wciąż będą wygrywać ze słońcem, ale spodziewane są też lokalne przejaśnienia i można liczyć na chwile ze słońcem. Warto pomyśleć o cieplejszym ubraniu, bo chłód może nam dokuczyć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Lublinie do 9 st. Celsjusza w Szczecinie, Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

W niedzielę również przydadzą się parasole, bo deszcz popada w całym kraju. Przejaśnień i rozpogodzeń będzie całkiem sporo, ale dominować będą chmury. Dobra wiadomość jest taka, że co jakiś czas wyjrzy zza nich słońce. Na wysokie wartości na termometrach nadal nie mamy co liczyć. W Olsztynie ma być zaledwie do 3 st. Celsjusza. Najcieplej w Szczecinie oraz w Zielonej Górze - do 9 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Poniedziałek również upłynie pod znakiem dynamicznej i bardzo kapryśnej aury. Opady deszczu utrzymają się w całym kraju, ale zza chmur będzie też coraz częściej wyglądać słońce. Na termometrach wciąż mało obiecujące wartości. Najcieplej będzie w Zielonej Górze, Poznaniu oraz w Szczecinie - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Krakowie, Olsztynie oraz w Białymstoku - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL