Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:35

04:25 20:41

03:19 17:27

14°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 11°C
  • Ciśnienie 1009 hPa
  • Wiatr NW 20 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
10% normy
Jutro 13°C 8°C
Niedziela 17°C 8°C

Pogoda na Wielkanoc 2022: Prognozy na święta nie są najlepsze. Możliwy nawet śnieg

Wielkanoc kojarzy nam się z ciepłą i słoneczną pogodą. Niestety nie w tym roku. Według prognoz świąteczne dni nie będą przyjemne. Wychodząc z domu w Wielkanoc 2022 lepiej weź ze sobą parasol.

Wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda na Wielkanoc 2022. Zdradzamy, na co możemy liczyć w okresie świątecznym.

Pogoda na Wielkanoc 2022. W Wielki Piątek załamanie pogody 

Od kilku dni w Polsce zdecydowanie poprawiła się pogoda. Cyklon Pamela przyniósł nam powiew prawdziwej wiosnyWielki Czwartek będzie wyjątkowo ciepły i słoneczny. W większości kraju temperatura sięgnie maksymalnie aż 23 stopni Celsjusza! 

Reklama

Sytuacja zmieni się jednak pod koniec tygodnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) informuje, że Wielki Piątek nastąpi załamanie pogody. Zacznie napływać powietrze z północnych regionów kontynentu. Będzie chłodniej, a miejscami wystąpi przelotny deszcz ze śniegiem, w górach nawet śnieg.    

Zgodnie z prognozą IMGW Wielki Piątek przyniesie opady deszczu w zdecydowanej większości obszarów Polski. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 do 15 st. C. Pod koniec tygodnia nasili się prędkość północnego wiatru, porywy mogą dochodzić do 60 km/h. 

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Wielkanoc 2022. Jaka będzie pogoda w Wielką Sobotę? 

Z najnowszych prognoz IMGW wynika, że święta wielkanocne będą niezbyt ciepłe. Z czwartku na piątek temperatura spadnie nawet poniżej zera. W niemal całym kraju, z wyjątkiem województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, można spodziewać się przymrozków. Na wschodzie i południowym wschodzie Polski okresami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. 

W Wielką Sobotę na termometrach zobaczymy od 4 st. C na północy kraju do 10 st. C na południu i zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 50 km/h. 

Pogoda na Niedzielę Wielkanocną 2022. IMGW może wydać alerty w całym kraju

Niedziela Wielkanocna będzie pochmurna, miejscami deszczowa. Na południu i południowym wschodzie możliwe będą słabe, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Na pozostałym obszarze nie powinno padać. Jednak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada wydanie ostrzeżeń przed przymrozkami. Informuje ponadto, że warunki do podróżowania w Wielkanoc mogą być trudne

Na zachodzie temperatury wzrosną do 13 st. C, na pozostałym obszarze od 6 do 8 st. C. Najzimniej będzie w górach i na krańcach południowych - od 0 do 4 st. C. 

Jaka pogoda w Lany Poniedziałek? Czy nastąpi ocieplenie? 

Według synoptyków IMGW Poniedziałek Wielkanocny będzie ostatnim dniem z opadami i większym zachmurzeniem. Prognozowane jest początkowo umiarkowane, a później duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalnie osiągnie od 7 st. C na Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, przeważnie z kierunku północnego.   

Dopiero od wtorku, 19 kwietnia, z każdym dniem będzie więcej słońca, a temperatury w ciągu dnia wskażą powyżej 8 st. C. Niestety powrót wiosny nastąpi dopiero po zakończeniu świąt wielkanocnych.  

Czytaj również:

Życzenia na Wielkanoc 2022. Krótkie, śmieszne i tradycyjne wielkanocne wierszyki

Wielkanocna przerwa świąteczna w szkole. Kiedy nie trzeba się uczyć? I co na to rodzice?

Zobacz również: 


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy