Pogoda na weekend: Zachmurzenia i opady. W sobotę burze z piorunami

Piątek, 14 lipca (07:05)

Przed nami dość chłodny weekend. W większej części regionów temperatura będzie przekraczać nieco ponad 20 stopni Celsjusza. Sobota szczególnie deszczowa i pochmurna. Możliwe również burze z piorunami. Dopiero w niedzielę nastąpi rozpogodzenie i temperatura zacznie powoli wzrastać.

Piątek

Zachmurzenia w całej Polsce i temperatura przekraczająca 20 kilka kresek. Najcieplej będzie w okolicach Podkarpacia i Małopolski, gdzie termometry wskażą średnio 21 stopni Celsjusza.

Najzimniej w północnych rejonach, od 18 stopni Celsjusza. W centrum możliwe przejaśnienia, temperatura będzie się tam wahać od 19 do 20 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby, średnio 8 km/h. 

Ciśnienie będzie dość wysokie, w granicach 1019 hPa.

Reklama

Sobota

W wielu regionach będzie padać deszcz. Możliwe są także burze z piorunami. Temperatura w większej części kraju wyniesie średnio 21 stopni Celsjusza.

Chłodniej tylko w Małopolsce, gdzie termometry wskażą 19 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby - 10 km/h.  Ciśnienie wysokie, średnio 1014 hPa.

Niedziela

W niedzielę nastąpi ocieplenie i zza chmur wyjdzie trochę więcej słońca. W północnej części kraju mogą się pojawić przelotne deszcze.

Najcieplej będzie w Poznaniu, Łodzi i we Wrocławiu, gdzie termometry pokażą 23 stopnie Celsjusza. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie się wahać pomiędzy 21 i 22 stopni Celsjusza.

Wiatr nieco silniejszy, w porywach do 12 km/h.

Ciśnienie wysokie - 1021 hPa.Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości

POLECANE zwiń