Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:28

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Pogoda na weekend. Słonecznie, ale burze też będą

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek przed dalszymi intensywnymi deszczami, głównie w województwach centralnych, na południu i wschodzie kraju. Zmiana pogody przyjdzie już jutro. Sobota będzie pogodna w całym kraju. Niestety burze z piorunami wrócą w niedzielę.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, intensywne opady z dużym prawdopodobieństwem mogą występować - w zależności od regionu - przez cały piątek. Wydano ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia.

Ostrzeżenia IMGW na piątek

Obowiązują one dla województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubuskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i części pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Na tych obszarach synoptycy przewidują opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym - od 20 do 40 mm, a lokalnie nawet do 80 mm.

Reklama

Najwyższe ostrzeżenie, trzeciego stopnia przed silnym deszczem z burzami, wydano dla części powiatów woj. podkarpackiego.

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

"Wysokość opadu miejscami może wynieść od 80 mm do 100 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, które wystąpią głównie w ciągu dnia. Lokalnie grad" - przekazało IMGW.

Pogoda na weekend

Pogoda zauważalnie zmieni się w sobotę. W całym kraju opady powinny ustać. W prognozie nie ma też burz. W całej Polsce będzie słonecznie, z przejściowym zachmurzeniem.

Wzrośnie też temperatura - słupki rtęci wskażą od 22 do 26 stopni Celsjusza.

Burze wrócą w niedzielę

Niestety tak pogodny dzień będzie tylko jeden. Już w niedzielę wrócą opady i burze z piorunami. Najwięcej burz będzie na północnym zachodzie kraju. Częściowo słonecznie, ale nadal z burzami, będzie w pasie od Białegostoku do Katowic i Krakowa. Spokojnie powinno być tylko w województwach lubelskim i podkarpackim.

Temperatura będzie się wahać od 21 do 27 stopni.


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy