Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:48

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 17 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na weekend: Silny wiatr i opady śniegu

W najbliższych dniach spodziewamy się bardzo silnych porywów wiatru - nawet do 120 km/h. W piątek w całej Polsce wystąpią opady deszczu, natomiast w sobotę możemy liczyć na sporo słońca i błękitnego nieba. Aura popsuje się w niedzielę - będzie sypać śnieg i deszcz ze śniegiem. Mrozu nie prognozujemy - na termometrach zobaczymy nawet do 7 stopni Celsjusza.

Polska znajduje się na skraju niżu z rejonu Zatoki Botnickiej, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Początkowo obszar całego kraju znajduje się w ciepłym powietrzu polarno-morskim, jednak w ciągu dnia, za frontem atmosferycznym, zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza.

Reklama

W piątek w całym kraju prognozujemy opady - najwięcej deszczu spadnie na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku. Na wschodzie, w centrum i na południu zachmurzenie całkowite, w pozostałych regionach możliwe przejaśnienia i chwile ze słońcem.

Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, 4 st. na Podlasiu, w Warszawie, na Lubelszczyźnie i w Katowicach, 5 st. na Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, w Wielkopolsce, Łodzi i w woj. świętokrzyskim, 6 st. we Wrocławiu, Zielonej Górze i Małopolsce, do nawet 7 st. Celsjusza na Pomorzu i w woj. zachodniopomorskim.

Wiatr południowo-zachodni skręcający na zachodni, umiarkowany wzmagający się do dość silnego, a na wybrzeżu dość silny wzmagający się do silnego i bardzo silnego (do 70 km/h). Porywy wiatru od 65 km, 70 km/h na południu i wschodzie Polski do 80 km/h w centrum i na Pomorzu oraz do 90 km/h, 100 km/h na wybrzeżu i do 120 km/h wysoko w górach.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie miejscami rozpogodzenia. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich i górach śniegu.

Temperatura minimalna od minus 2 st C, 0 st C na południu Polski do 1-3 st C na pozostałym obszarze. Wiatr zachodni, na południu kraju umiarkowany i dość silny, na pozostałym obszarze dość silny i silny (do 45 km/h), a na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h). Porywy wiatru od 65 km, 70 km/h na południu Polski do 75 km/h, 85 km/h w centrum i na północy oraz do 100 km/h na wybrzeżu i do 120 km/h wysoko w górach.

W sobotę w całym kraju zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu prognozujemy w Gdańsku, Białymstoku i Rzeszowie.

Temperatura maksymalna od 1 stopnia na Lubelszczyźnie i Podlasiu, 2 st. na Warmii i Mazurach i w woj. świętokrzyskim, 3 st. na Mazowszu, w woj. łódzkim, w Wielkopolsce, na Podkarpaciu, Małopolsce i na Śląsku, 4 stopni Celsjusza na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim, do 5 st. na Podlasiu.

Wiatr z kierunków zachodnich, na południu kraju umiarkowany i dość silny, na pozostałym obszarze dość silny i silny (do 45 km/h), a na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 70 km/h). Porywy wiatru od 60 km, 70 km/h na południu Polski do 75 km/h, 85 km/h w centrum i na północy, oraz do 100 km/h na wybrzeżu i do 120 km/h wysoko w górach. Po południu od zachodu stopniowe słabnięcie wiatru.

W niedzielę w całym kraju zachmurzenie duże i całkowite. Wszędzie prognozujemy opady - w Małopolsce, na Śląsku i na Dolnym Śląsku będzie padał deszcz ze śniegiem, a w pozostałych województwach sam śnieg.

Na termometrach zobaczymy od 0 st. na Lubelszczyźnie i w woj. świętokrzyskim, 1 st. na Warmii i Mazurach, Podlasiu i na Podkarpaciu, 2 stopnie Celsjusza na Mazowszu, w woj. łódzkim, w Małopolsce i na Śląsku, do 3 stopni na Pomorzu, w woj. kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje