Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:44

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -5°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr ENE 17 km/h
47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
112% normy
pm 10
76% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Pogoda na weekend. Prawdziwa złota polska jesień

W sobotę temperatura w ciągu dnia będzie się wahać od 8 do 12 stopni Celsjusza. - Mieszkańcy południa kraju będą mieli prawdziwie złotą polską jesień. Na północnej połowie kraju będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu - powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, sobota będzie słoneczna i bezdeszczowa na południu kraju. Im dalej na północ, tym więcej chmur. Jak powiedział Michał Ogrodnik z IMGW, mieszkańcy południowych województw będą mogli się cieszyć złotą polską jesienią.

- Słońce i słaby wiatr na południu kraju będzie zachęcał do spacerów. W północnej połowie Polski - począwszy od Pomorza, przez Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, Kujawy, północną część Mazowsza po Podlasie chmur będzie już zdecydowanie więcej i przewidywane są miejscowo słabe, przelotne opady deszczu. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskażą od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 9 stopni na północnym wschodzie i miejscami na północy, do 11-12 stopni na południu. W ciągu dnia na południu Polski będzie wiał wiatr słaby. W centralnej i północnej części nadal umiarkowany, chwilami porywisty, osiągający w porywach do 55 km/h na pojezierzach i do 70 km/h nad samym morzem - powiedział Ogrodnik.

Reklama

Mgły ograniczające widoczność

W nocy z soboty na niedzielę na południu kraju nadal będzie pogodnie. Rozpogodzi się w centralnej części Polski. Na północy spodziewane jest zachmurzenie duże ze słabymi opadami deszczu. Największe opady, do 5 mm, są zapowiadane na linii brzegowej Bałtyku. Na południu będzie wiał wiatr słaby, w centrum słaby i umiarkowany, okresami porywisty, osiągający w porywach 50 km/h. Nad morzem podmuchy wiatru mogą dochodzić do 60 km/h. W kotlinach Karpat i w okolicy Krakowa możliwe są mgły ograniczające widoczność do 300 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od minus dwóch stopni w kotlinach Karpat, zera w Bieszczadach i okolicach Krakowa, 3-5 stopni w centralnej części kraju i Wielkopolsce, do 9 stopni nad samym morzem.

Pogoda Interia to najlepsza prognoza pogody, która ma wszystko w jednej, fajnej apce! Wypróbuj teraz naszą nową aplikację pogodową. Wejdź do Google Play »

W niedzielę, za sprawą frontu atmosferycznego, który będzie przechodził nad Polską z północnego zachodu w kierunku południa, na przeważającym obszarze kraju zapowiadane są opady deszczu. Najwięcej - do około 8 mm - może spaść na Pomorzu. Według prognozy, na bezdeszczową niedzielę mogą liczyć mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne