Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 22:19

05:00 20:23

00:38 16:53

18°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
30% normy
Jutro 21°C 14°C
Czwartek 21°C 15°C

Pogoda na weekend: Deszcz i chmury. Możliwe burze

Majowa aura pozostawia wiele do życzenia. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków dziś i jutro w wielu rejonach Polski ma padać. Dzisiaj po południu w południowo-wschodniej części kraju spodziewane są burze.

Jak informuje IMGW południowa i południowo-zachodnia Europa znajduje się na skraju wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy niskiego ciśnienia.

Polska jest na skraju pogłębiającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad południową Szwecję. Z zachodu na wschód przemieszcza się front chłodny. Napływa powietrze polarno-morskie, przed frontem - ciepłe, za frontem - chłodne.

Dziś, w ostatnią sobotę maja, termometry w naszym kraju wskażą od 16 st. Celsjusza w Szczecinie i 17 st. w Gdańsku, przez 18 st. w Poznaniu i Zielonej Górze, aż po 23 st. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Jak zapowiadają synoptycy, utrzyma się zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. 

Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Dlatego o parasolach powinni pamiętać mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju oraz na wybrzeżu mogą wystąpić burze.

Reklama


W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju i w Karpatach, duże, a opady deszczu możliwe niemal w całym kraju. 

Najzimniej będzie na północy Polski. W Gdańsku termometry wskażą 17 st. Celsjusza, w Olsztynie 18 st. Najcieplej we Wrocławiu. Tam słupek rtęci zatrzyma się na 22 kresce powyżej zera. Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL