Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:03

04:28 20:54

00:02 11:11

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 7 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
51% normy
pm 10
34% normy
Jutro 20°C 11°C
Wtorek 23°C 13°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Pogoda na weekend: Deszcz i chmury. Możliwe burze

Majowa aura pozostawia wiele do życzenia. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków dziś i jutro w wielu rejonach Polski ma padać. Dzisiaj po południu w południowo-wschodniej części kraju spodziewane są burze.

Jak informuje IMGW południowa i południowo-zachodnia Europa znajduje się na skraju wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują układy niskiego ciśnienia.

Reklama

Polska jest na skraju pogłębiającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad południową Szwecję. Z zachodu na wschód przemieszcza się front chłodny. Napływa powietrze polarno-morskie, przed frontem - ciepłe, za frontem - chłodne.

Dziś, w ostatnią sobotę maja, termometry w naszym kraju wskażą od 16 st. Celsjusza w Szczecinie i 17 st. w Gdańsku, przez 18 st. w Poznaniu i Zielonej Górze, aż po 23 st. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Jak zapowiadają synoptycy, utrzyma się zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. 

Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Dlatego o parasolach powinni pamiętać mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i lubuskiego. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju oraz na wybrzeżu mogą wystąpić burze.


W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju i w Karpatach, duże, a opady deszczu możliwe niemal w całym kraju. 

Najzimniej będzie na północy Polski. W Gdańsku termometry wskażą 17 st. Celsjusza, w Olsztynie 18 st. Najcieplej we Wrocławiu. Tam słupek rtęci zatrzyma się na 22 kresce powyżej zera. Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama