Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:58

07:21 15:28

13:53 00:01

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1029 hPa
  • Wiatr E 11 km/h
40
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
95% normy
pm 10
59% normy
Jutro -1°C -7°C
Piątek -4°C -5°C

Pogoda na weekend: Burze i deszcz. Ale ciepło

Pogoda w weekend nadal będzie zaskakiwać. Stały może być tylko deszcz... Będzie jednak przyjemnie ciepło - od 20 do nawet 27 stopni. W piątek wieczorem prognozowane są jeszcze burze.

"Pogoda w najbliższych dniach nadal będzie zróżnicowana. Piątek i sobota z deszczem, miejscami silnym, głównie na północy i wschodzie oraz w górach. W niedzielę przelotne opady deszczu i miejscami burze tworzyć się będą na obszarze od Pomorza po Lubelszczyznę. Najbardziej sucho tym razem na zachodzie, w centrum, a także na południu (z wyłączeniem obszarów górskich)" - czytamy w synoptycznej prognozie Instytutu na nadchodzący weekend.

Pogoda na piątek

Z prognozy wynika, że w piątek w większości kraju dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże.

Temperatura wynosić będzie od 20-21 stopni w miejscowościach nadmorskich do 24 stopni w Warszawie, Rzeszowie czy Katowicach.

Reklama

Burze i ulewy. IMGW ostrzega

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla 13 powiatów w województwach: podkarpackim i małopolskim. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem wydano z kolei dla 7 województw północno-wschodniej części kraju.

Ostrzeżenia przed ulewami wydano dla województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i północno-wschodniej części województw mazowieckiego i lubelskiego. Tam może spaść do 50 milimetrów deszczu. Opadom mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 75 km/h.

Sprawdź też: Prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii

Burze mogą wystąpić w powiatach: cieszyńskim, bielskim, żywieckim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim, jasielskim, krośnieńskim, sanockim, leskim i bieszczadzkim. Lokalnie może spaść do 30 milimetrów wody, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Prognoza na sobotę i niedzielę

Podobne, choć nieco cieplejsze temperatury utrzymają się w sobotę. W niektórych miastach takich jak Zielona Góra czy Wrocław termometry pokażą 25 kresek.

Najwyższe temperatury spodziewane są w niedzielę. W Białymstoku i Warszawie prognozowane jest 26 stopni Celsjusza, a w Poznaniu, Bydgoszczy czy Toruniu - 27.

Na sporym obszarze kraju wciąż ma być pochmurno, jednak w pasie województw południowych ciągnących się od Dolnego Śląska do Podkarpacia zachmurzenie ma być już umiarkowane lub małe, a wzrastać do dużego jedynie miejscami i okresowo.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy