Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:29

06:27 17:10

21:29 08:26

8°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1012 hPa
  • Wiatr SSE 7 km/h
38
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
91% normy
pm 10
57% normy
Jutro 10°C 4°C
Czwartek 12°C 6°C

Pogoda na weekend. Będą nam jeszcze dokuczać burze i upały?

Z najnowszych prognoz wynika, że wraz z weekendem nadchodzi zmiana pogody. Na chwilę odpoczniemy od 30-stopniowych upałów. Nie powinno być też już gwałtownych burz.

Po południu w piątek nad Polską będzie sporo chmur, choć lokalnie mogą wystąpić rozpogodzenia. - Na krańcach południowo-wschodnich będą tworzyć się komórki burzowe - przekazał Szymon Ogórek z IMGW. Na pozostałym obszarze mogą miejscami wystąpić przelotne opady deszczu.

W ciągu dnia i po południu będzie duża różnica temperatury pomiędzy bardziej chłodnym zachodem, a jeszcze upalnym wschodem. Jak zaznaczył synoptyk "tam temperatura wyniesie do 30-31 stopni, a na południowym wschodzie nawet do 33 stopni Celsjusza". Na zachodzie termometry pokażą tylko 20 stopni.

Reklama

Gdzie będą burze?

- Wieczorem wschód i południowy wschód zostaną jeszcze w powietrzu upalnym i tutaj spodziewamy się ponownie rozwoju burz - przekazał Ogórek. - Miejscami mogą być dość silne i silne - dodał.

Na pozostałym obszarze lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Zdecydowanie słabsze burze mogą wystąpić lokalnie na zachodzie kraju, jednak, jak zaznaczył synoptyk, "będą zdecydowanie słabsze niż te na krańcach wschodnich, obejmujących województwa podlaskie, lubelskie i podkarpackie".

Późnym wieczorem zjawiska te będą zanikać albo przemieszczać się bardziej na wschód.

Pogoda na weekend

"Weekend przyniesie długo oczekiwane ochłodzenie, choć w piątek upał i miejscami silne burze zostaną na wschodzie. W sobotę nie spodziewamy się już gwałtownych burz, ale te mniej silne nadal mogą się lokalnie pojawić. Najbardziej sucha i pogodna będzie niedziela, wtedy na zachodzie ponownie zrobi się bardzo ciepło, temperatura wzrośnie niemal do 30 stopni Celsjusza" - czytamy w weekendowej prognozie pogody IMGW.

W sobotę w większości kraju utrzymywać się będą temperatury w przedziale 21-24 stopni Celsjusza. Najcieplej (25 stopni) ma być m.in. w Białymstoku i Częstochowie, najzimniej - w Zakopanem (19 stopni). W części województw, m.in. na Mazowszu, w Łódzkiem oraz Lubelskiem, prognozowanym burzom towarzyszyć może silny wiatr wynoszący w porywach nawet 80 km/h.

W niedzielę sucho ma być na całym obszarze kraju. Temperatury wahać się będą od 22 stopni w Koszalinie do 28 stopni w Gorzowie Wielkopolskim. W Gdańsku temperatura wyniesie 25 stopni, w Warszawie, Katowicach oraz we Wrocławiu  - 26, a w Poznaniu - 27 stopni Celsjusza. Zachmurzenie w większości kraju będzie małe lub umiarkowane.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama