Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:49

07:30 16:04

22:08 10:47

-2°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -10°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr NW 18 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
9% normy
Jutro 0°C -8°C
Poniedziałek -2°C -3°C

Pogoda na wakacje: Na urlop najlepiej wybierz się pod koniec lipca

Kiedy najlepiej wybrać się na urlop? Z długoterminowych prognoz - do których dotarł "Fakt" - wynika, że aura będzie sprzyjać wczasowiczom zwłaszcza pod koniec lipca i na początku sierpnia. Słońca wówczas nigdzie nie zabraknie, a na wysokie wartości na termometrach można liczyć w całym kraju.

Czerwiec przyniósł w Polsce bardzo deszczową i kapryśną aurę. W lipcu sytuacja ma ulec znacznej poprawie - w końcu ma zagościć u nas prawdziwe lato - z upałami, ale i burzami jednocześnie.

Jak podaje "Fakt", na wysokie wartości na termometrach -  przekraczające 30 stopni Celsjusza  - można liczyć już w pierwszej dekadzie lipca. Tradycyjnie najgoręcej ma być na południu kraju - nawet do 33 stopni Celsjusza. Na północy Polski nieco chłodniej - maksymalnie do 28 stopni Celsjusza. Dobra wiadomość jest taka, że chwil ze słońcem w żadnym regionie nie zabraknie. Żar ma lać się z nieba co najmniej przez kilka dni. Potem nad Polskę nadciągną gwałtowne burze -  lokalnie połączone z ulewami i gradobiciami - a wraz z nimi ochłodzenie.

Reklama

Druga dekada lipca ma przynieść nieco bardziej kapryśną aurę. Przydadzą się parasole, bo przelotnie popada niemal wszędzie. Na północy kraju na upały raczej nie ma co liczyć. Średnie temperatury nad morzem będą się wahać od 16 do 18 stopni Celsjusza. Na południu kraju znacznie cieplej - nawet do 26 stopni Celsjusza. 

Koniec lipca to wymarzony termin na urlop. Chwil ze słońcem będzie mnóstwo, a na termometrach zobaczymy znów bardzo wysokie wartości. Tradycyjnie najcieplej będzie na południu kraju - nawet do 32 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w centrum - maksymalnie do 26 stopni Celsjusza. Nad Bałtykiem też będzie można się poopalać. Termometry wskażą nawet do 23 stopni Celsjusza.

Ci, którzy zdecydowali się na urlop w sierpniu, też nie muszą czuć się zawiedzeni.  W pierwszej dekadzie chwil ze słońcem nie zabraknie, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe, a na południu żar będzie lał się z nieba. Nad morzem termometry wskażą maksymalnie do 26 stopni Celsjusza.

Druga dekada sierpnia przyniesie lekkie załamanie aury i wyraźnie niższe wartości na termometrach. Za to koniec lata upłynie pod znakiem wyśmienitej, na ogół słoneczniej i bezchmurnej aury. Na południu kraju na termometrach zobaczymy nawet do 28 stopni Celsjusza!Oby tylko przewidywania synoptyków się sprawdziły...


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama