Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:52

05:32 19:37

12:19 03:59

2°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 1000 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
9% normy
Jutro 7°C 0°C
Piątek 10°C 4°C

Pogoda na tydzień: Burze i słońce. W weekend nawet 30 stopni

Rozpoczynający się tydzień to mieszanka słońca, chmur, deszczu i burz - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dziś w nocy burz należy spodziewać się nad morzem i na wybrzeżu. W kolejne dni będzie robić się coraz cieplej, w weekend termometry miejscami pokażą nawet 30 stopni.

Pogoda na dziś

Według IMGW poniedziałek będzie dość pogodny, z większym zachmurzeniem i przelotnym deszczem tylko na północy i wschodzie kraju. "Temperatura maksymalna od 21 stopni C, 22 na północy kraju i w Małopolsce do 25 stopni C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, w rejonach podgórskich od 20 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni" - czytamy w synoptycznej prognozie na ten tydzień.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie pogodna z wieloma przejaśnieniami, głównie we wschodniej połowie kraju. W zachodniej będzie się stopniowo nieco chmurzyć, miejscami będą występować słabe, przelotne opady deszczu. Nad morzem oraz na wybrzeżu możliwe są słabe burze.

Reklama

Sprawdź: Aktualną prognozę znajdziesz w nowej aplikacji pogodowej Interii. Pobierz!

Burze we wtorek i środę

Zachmurzenie wzrośnie we wtorek i w środę. Na północy, na wschodzie i w centrum kraju przelotnie popada, ale też zagrzmi. "W burzach opady deszczu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 stopni C, 22 na północy do 26 stopni C na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz w porywach do 80 km/h" - zapowiadają synoptycy.

Noce będą umiarkowanie ciepłe, z temperaturą od 11 do 17 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie w dolinach górskich.

Zmiana pogody w czwartek

"W czwartek i piątek możemy liczyć na poprawę pogody, więcej słońca. Należy jednak podejść do tej obietnicy z dużym dystansem, jak zwykle do prognoz na kilka dni do przodu" - podkreśla IMGW.

W czwartek ma przelotnie popadać, a dzień upłynie bez większych zmian w temperaturze, od 20 do 25 stopni. "W piątek nie powinno padać, cieplej na zachodzie Polski, do 29 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i zachodni" - czytamy w prognozie.

W weekend do 30 stopni

Dalsze ocieplenie możliwe będzie w sobotę i w niedzielę, ale też przelotne opady deszczu i burze.

"Temperatura maksymalna od 23, 25 stopni C na północy i zachodzie do 29, 30 stopni C na południu. Cieplejsze też będą noce, od 13 do 19 stopni C. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h" - prognozuje IMGW.


Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy