Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:34

05:03 20:20

01:16 18:55

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
39% normy
pm 10
30% normy
Jutro 16°C 12°C
Sobota 23°C 14°C

Pogoda na Święta Wielkanocne

Coraz więcej słońca i coraz cieplej. Najbliższe dni przyniosą zdecydowaną poprawę pogody. Poczujemy powiew lata. W świąteczny weekend temperatury przekroczą 20 stopni Celsjusza. Jak wynika z obecnych prognoz, chwil ze słońcem nie zabraknie zarówno w Niedzielę Wielkanocną jak i w Lany Poniedziałek, a deszcz spodziewany jest jedynie na Podlasiu. Pogorszenie aury prognozowane jest dopiero na środę.

Pogoda w ostatnich dniach mocno dała nam się we znaki. Na szczęście, w Święta Wielkanocne zła karta ma się odwrócić. Będzie nie tylko słoneczniej, ale znacznie cieplej. Pogodę w Polsce kształtuje obecnie wyż. Do kraju nadal napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1026 hPa i będzie spadać. 

Ocieplenie odczujemy już w Wielki Piątek. Temperatury będą się wahać od 9 stopni Celsjusza w Poznaniu do nawet 20 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Na północy oraz na zachodzie kraju dominować będzie zachmurzenie duże. Im bardziej na południe tym słońca ma być więcej, tam zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Miejscami spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. Parasole przydadzą się między innymi mieszkańcom województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

Reklama

Wielka Sobota ma być jeszcze cieplejsza i pogodniejsza. Przelotny deszcz spodziewany jest jedynie w Małopolsce oraz na Podkarpaciu i jedynie tam zachmurzenie wzrośnie do dużego.  W pozostałych regionach bardzo dużo słońca. Wartości na termometrach poszybują w górę. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Poznaniu oraz w Białymstoku. Wiatr na ogół słaby  i umiarkowany.

W Niedzielę Wielkanocną na Śląsku, Mazowszu, Kujawach oraz na Podlasiu zachmurzenie wzrośnie do dużego, w pozostałych regionach słońce wygra z chmurami i rozpogodzeń oraz przejaśnień będzie mnóstwo. Wartości na termometrach nadal bardzo korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku i w Krakowie do nawet 20 stopni Celsjusza w Szczecinie, Wrocławiu oraz w Poznaniu. Padać  - poza Podlasiem - nie powinno. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Dobra pogodowa passa ma się utrzymać także w Lany Poniedziałek. Deszcz spodziewany  jest jedynie na Podlasiu. W pozostałych regionach słonecznie, pogodnie i bardzo ciepło. Termometry będą wskazywały wręcz letnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 21 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Lublinie oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

We wtorek wysokie wartości na termometrach się utrzymają, ale chmur będzie sukcesywnie przybywać, zwłaszcza na południu kraju. Tam zachmurzenie wzrośnie do dużego. W pozostałych regionach słońca nie zabraknie. Miejscami popada deszcz. Parasole przydadzą się mieszkańcom Podkarpaciu, Lubelszczyzny oraz województwa świętokrzyskiego. Temperatury będą się wahać od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 22 stopni Celsjusza w Poznaniu. 

Środa nadal bardzo ciepła, ale chmur i  deszczu będzie przybywać. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie na zachodzie kraju.  W pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego i przydadzą się parasole. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Szczecinie do 21 stopni Celsjusza w Bydgoszczy oraz w Białymstoku. 


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weeken


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy