Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 16:13

07:15 16:24

13:33 06:54

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -4°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr NW 24 km/h
12
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
29% normy
pm 10
16% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -9°C

Pogoda na święta i sylwestra. Najnowsze prognozy

O białych świętach w tym roku raczej można zapomnieć. Prognozy - przynajmniej jak na razie - nie pozostawiają żadnych złudzeń. W Wigilię i w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia termometry mają wskazywać maksymalnie nawet do 8 stopni Celsjusza. Słońca ma być sporo, ale o śniegu ani widu, ani słychu...

W najbliższą sobotę pierwszy dzień astronomicznej zimy, a w pogodzie jesień i wysokie - zwłaszcza jak na grudzień - temperatury. Co więcej, jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się zmienić. 

Z najnowszych prognoz wynika, że Wigilia, 24 grudnia upłynie pod znakiem sporej ilości słońca, umiarkowanego, a miejscami wręcz małego zachmurzenia i dodatnich wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza do 8 stopni Celsjusza. Najchłodniej ma być w Białymstoku, a najcieplej we Wrocławiu. W żadnym regionie chwil ze słońcem nie zabraknie. Najwięcej pogodnego, wręcz bezchmurnego nieba nad Małopolską i Ziemią Świętokrzyską.  Deszcz nie jest raczej spodziewany, a o śniegu nawet nie ma mowy.

Reklama

Prognozy na pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia są równie obiecujące i równie mało zimowe. Zachmurzenie na ogół ma być małe i umiarkowane, a słońca w każdym regionie sporo. Na termometrach nadal wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza do nawet 8 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być nad Dolnym Śląsku, a najchłodniej na Podlasiu. Opady deszczu raczej nie są spodziewane, a śniegu tym bardziej.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia stosunkowo wysokie wartości na termometrach się utrzymają i będą w poszczególnych regionach kraju niemal wyrównane. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza w Łodzi. Słońca nadal ma być sporo, dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i małe. Najmniej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest Zachodnim Pomorzu. Tam niebo przykryją gęste chmury. Deszcz raczej nie jest spodziewany.

Co czeka nas w kolejnych dniach? Jeśli ktoś liczył na białego sylwestra, to niestety może poczuć się zawiedziony. W ostatnich dniach grudnia jesienna aura się utrzyma. W piątek, 27 grudnia Termometry będą wskazywały wysokie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 8 stopni Celsjusza w Zielonej Górze, we Wrocławiu i w Łodzi. Najmniej przejaśnień i rozpogodzeń spodziewanych jest na Warmii i Mazurach, Kujawach, Zachodnim Pomorzu, Pomorzu Gdańskim, Kujawach oraz w Wielkopolsce. Tam zachmurzenie ma być duże. W pozostałych regionach przejaśnień i chwil ze słońcem znacznie więcej.

W sobotę, 28 grudnia spodziewane jest pogorszenie pogody. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz, lokalnie bardzo intensywnie. Dobra, bezdeszczowa pogoda utrzyma się jedynie w regionach południowych: na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz na Podlasiu. Mieszkańcom pozostałych regionów przydadzą się parasole. Dodatnie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Katowicach do 5 stopni Celsjusza w Łodzi.

W niedzielę, 29 grudnia spodziewane jest ochłodzenie, temperatura lokalnie spadnie poniżej zera. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 stopni Celsjusza w Białymstoku, Lublinie oraz w Katowicach do 2 stopni Celsjusza w Łodzi oraz we Wrocławiu. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz duże. Najmniej przejaśnień spodziewanych jest na Zachodnim Pomorzu.

W poniedziałek, 30 grudnia wartości na termometrach znowu wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Lublinie do nawet 8 stopni Celsjusza w Poznaniu, Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Zachmurzenie na ogół ma być duże i całkowite. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie w pasie od Poznania po Kraków.

Sylwester upłynie pod znakiem korzystnej na ogół słonecznej  aury. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, a słońca w żadnym regionie nie zabraknie. O śniegu nie ma nawet mowy. Termometry będą wskazywały dodatnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza w Białymstoku i w Katowicach do nawet 5 stopni Celsjusza w Krakowie.

Nowy Rok przywitamy z aurą na ogół korzystną i raczej jesienną niż zimową. Dodatnie wartości na termometrach się utrzymają. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza w Białymstoku do nawet 6 stopni Celsjusza w Krakowie i we Wrocławiu. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na południu oraz na zachodzie kraju. W pozostałych regionach niebo przykryją gęste chmury.

Na mróz i śnieg musimy jeszcze poczekać...

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!


Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni


Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca


Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | zima | śnieg | święta | pogoda na święta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy